Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Orrmandulát és savós középfülg...

Orrmandulát és savós középfülgyulladás okozhat beszésdmegértési problémát?

Figyelt kérdés
Kisfiam 27 hónapos és nem beszél csak a maga nyelvén és sajnos észre vettem , hogy nem is ért meg sok mindent. Voltunk fülészeten és sajnos savós középfülgyulladása van mindkét fülén és nagy az orrmandulája . Azt szeretném kérdezni , hogy ez okozhat beszéd megértési problémát ? A fül orr gégész doktornő azt mondta , hogy30 % a hallás csökkenés és ez nem okoz olyan nagy mértékben beszédértési problémát. Valamelyik nap mondtam neki , hogy kacsa mondja háp- háp és elkezdett integetni oly an mint ha azt értette volna , hogy pá-pá vagy mondom neki , hogy csücss és Ő indul a fürdőszoba felé mert a fürdést úgy szoktuk neki néha mondani , hogy fürcsi. Korai fejlesztőbe 26 án megyünk ekkor kaptunk időpontot.
2017. ápr. 18. 12:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom is folyton visszakérdezett, biztos neki sem volt jó a dolog, sokszor feszült is volt, mert zavarta az értetlenség.
2017. ápr. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Középfülgyulladás okozhat halláskárosodást. Ki kéne vetetni az orrmanduláját, a fiamnak ez megoldotta a problémát. Szerencsére még időben elkaptuk nála, neki nem alakult ki semmilyen halláskárosodása. Az általad felhozott példák halláskárosodásra utalnak egyértelműen, nem tud már bizonyos hangokat beazonosítani.

Ha neked háttal áll és úgy szólsz hozzá normál hangerővel, akkor reagál?

2017. ápr. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A hangsúly az "olyan nagy mértéken" van. Egy felnőttnek vagy már jól beszélő nagy gyereknek valóban áthidalható a dolog. Egy éppen beszélni tanuló kisgyereknek viszont nagyon nagy problémát okoz. Ő nem tudja kikövetkeztetni a pontatlanul hallott szóvégeket, számára egyformán hangzó mássalhangzókat. Pont ez szokott történni, ami a kisfiaddal. Nem vagy nagyon lassan fejlődik a beszéd, ha beszélni kezd a gyerek, rendkívül pösze, és nehezen javíthatók a beszédhibái.Ráadásul a hangok pontos megkülönböztetésének képessége is ebben a korban alakul ki ha ilyenkor nem hall jól a gyerek, jó eséllyel fog később ún. beszédészlelési gondokkal küszködni. Várható következmények: olvasás és írástanulási problémák, nehézségek az idegen nyelvek tanulásával, helyesírással, hallás utáni megértéssel. Érti persze, ha feszülten figyel. És lehetőleg csend van, csak egy személy beszél. Csakhogy ez kb.olyan fárasztó, mintha idegen nyelvű környezetben kellene valakinek boldogulni középfokú nyelvtudással. Bele is fáradnak a gyerekek, és innentől hiányosan jut el hozzájuk a tanári magyarázat és az egyéb információ. ráadásul nemcsak a tanulásukat nehezíti a rossz beszédészlelés, a társas kapcsolatoknak se tesz jót, ha valaki a beszélgetést csak részben képes követni.

Bocs a rémisztgetésért, de a doktor megnyugtató szavai ennél sokkal veszélyesebbek. A gyereked bajban van, sürgősen meg kell oldani a hallásproblémáját, sőt ajánlatos később is rendszeresen ellenőrizni,nem gyűlik-e újból folyadék a dobüregben.

2017. ápr. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A kapu telefont , hajszárító ezeket hallja. A háta mögé állok azt is de nem azonnal. Azt mondta a fül orr gégész , hogy nyáron kiveszi az orrmandulát most azért nem lehet mert még kicsi . Én teljesen el vagyok keseredve mert tényleg le van maradva a kortársai hoz képest sok mindent nem ért meg hiába mondjuk. Bölcsibe jár szépen önállóan iszik, eszik kezet mos a szabályokat is most már elêg szépen betartja de viszont a jelét nem tudja. Megnézett én a bölcsibe pszichológusussal és sajnos autisztikus tüneteket látott rajta nem volt együtt müködő és szégyenlős is sajnos én isátok egy két jelet de most nem tudom , hogy attól csinálja , hogy nem ért minket vagy más áll a dologba mert mint írtam afüll orr gégész nem erősítette meg ebben a kérdésben
2017. ápr. 18. 15:02
 5/5 anonim ***** válasza:

Korai fejlesztőben jó helyen lesztek, mert ott értenek az autihoz is, ha esetleg ez felmerül. Sok oka lehet a problémátoknak. A hallás csak egy tényező. 30%-os halláscsökkenés inkább beszédészlelési gondokat okoz. (félrehallja a betűket)

A teljes beszédhiányt nem indokolja.

2017. ápr. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!