Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Tervezzük a második babát, az...

Tervezzük a második babát, az első szeptembertől óvodás lesz. Sajnos én nem voltam még bárányhimlős, érdemes beoltatnom magam?

Figyelt kérdés
Attól félek,hogy a terhesség alatt megfertőződöm akkor az láros hatással lesz a magzatra
2017. máj. 10. 14:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen, mindenképpen! Beoltatod magad, utána egy hónapig nem szabad teherbe esni, utána meg biztonságban leszel.
2017. máj. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem is érdemes. Én a próbálkozási idő alatt kaptam el a bárányhimlőt. (Mindenki jól meglepődött, ugyanis a szüleim állították, hogy voltam bárányhimlős, de mégsem). Akkor aztán izgultunk, hogy ne az a hónap legyen sikeres. Nem estem teherbe akkor, nem lett gond. De jobb a biztonság, és ha tudtam volna, hogy nem voltam bárányhimlős, beoltattam volna magam. Ezt ajánlom Neked is.


Egyébként terhességtől függetlenül is én az oltást ajánlanám, jobban megviseli a felnőtt szervezetet a bárányhimlő. Megszenvedtem vele rendesen én is.

2017. máj. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!