Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mitől lehetnek, apró, színtele...

Mitől lehetnek, apró, színtelen (nem piros, "bőrszínű) grízszerű kiütések 2 éves kisfiamon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kb 1 vagy másfél hete vettem észre pelenkázás közben, hogy a hasiján van pár db ilyen pötty. Akkor még nem izgultam rajta, mert előfordult már egy-egy a kezén is. Nem kiütésnek gondoltam konkrétan akkor még, hanem inkább valamiféle bőrhibának. Viszont pár napja fürdetéskor vettem észre, ahogy mostam, hogy a lapockájánál érdes az érintése a bőrének. Megnéztem, mind a két lapockáján viszonylag sűrűn ki van ugyanígy pattogva a bőre. Ezek nem pirosak, alig láthatóak, inkább tapintáskor tűnik fel. Apró pöttyök, nem viszket neki. Volt esetleg valakinek ilyen vagy tudja mitől lehet?

Változást nem veszek észre rajta. Annyi hogy kb 3 hete nagyon válogatósan eszik. Főtt ételt szinte nem is akar enni,de fogyni nem fogy. Jól el van, nem nyűgös. Orvosnak is mondtam, hogy étvágytalan, de azt mondta ilyen időszak. Március elején volt egy nagyobb vérvétele más okból kifolyólag, abban a teljes vaskötő kapacitása volt valamennyivel magasabb, tehát utalhat vashiányra, de azt mondta a doki nem abajgatja semmivel, szóval annyira nem vészes. Pedig már kezdtem azt hinni, hogy azért étvágytalan, mert vashiányos. DE igazából nem fáradékony, nem aluszékony, szóval semmi más jele nincs.

Ezeket azért írtam le, mert arra gondoltam hátha van összefüggés a pöttyök között. Nem aggódom még, csak már most figyelni fogom, hogy terjednek-e, mert most pelenkáztam nemrég és már a hasán is többet látok, mint kb. egy hete.

Örülnék ha valaki tudna segíteni! Előre is köszönöm



#kiütés #pötty #grízszerű
2017. máj. 10. 14:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Keratosis pilaris? Ilyen?

[link]

2017. máj. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Pont most nézegetek utána én is...:) Hát ami a képen van az nagyobb és piros, mint ami neki van. Persze ha megmarad nem tudom, hogy később ilyen lenne-e de egyelőre nem így néz ki. Most még csak színtelen és ettől is apróbb, nagyon picik. De a lapockájánál viszonylag sűrűbben van. Elképzelhető, hogy erről lesz szó, mert tényleg a grízszemekhez tudnám a legjobban hasonlítani.
2017. máj. 10. 14:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor ez ilyen marad, bőrtípus kérdése és nem lehet vele mit kezdeni A családban van valakinek?
2017. máj. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Így hogy gondolkozgatok magamban nekem is volt a szemem alatt...egy meg is maradt...a többi inkább csak érezhető. Nagyim már meghalt, de így hogy emlékszem, lehet hogy neki is voltak ilyenek, úgyhogy elég valószínűnek tartom, hogy örökölhette. Köszönöm a segítségedet! Ez még a jobbik eset, mert már kezdtem azt hinni, hogy összefüggés lesz a nem evése és a pöttyök között. De így megnyugodtam azért, hogy valószínűleg örökletes dolog.
2017. máj. 10. 14:41
 5/6 anonim ***** válasza:
Illetve, nem biztos, hogy marad, mert nekem a felkaromon megmaradt, de az arcomról eltűnt, pedig kiskoromban volt két oldalt. Az egyik cikkben láttam, hogy gluténérzékenység is okozhatja, lehet, én is megnézetem majd magam.
2017. máj. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, jó régi a kérdés, mégis megkérdezném, hogy mik voltak a kisfiad bőrén? Elmúltak? Köszönöm!!
2022. dec. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!