Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Bárányhimlő észrevétele?

Bárányhimlő észrevétele?

Figyelt kérdés
Reggelre apró piros pöttyök jelentek meg a lányom tenyerén és talpán valamint a combja belső részén. De nagyon picik 1x mondta, hogy viszket, de azóta sincs semmi (láz, viszketés stb.). Ez lehet bárányhimlő? Hogy kezdődik? Mindig lázzal is jár vagy az később jön? Holnap délután rendel az orvos.

2017. jún. 8. 16:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem jár mindig lázzal. De a bárányhimlő kiütései hólyagok, és nem a tenyeren és talpon jelennek meg elsősorban, hanem a törzsön, arcon. Valószínűleg valamilyen más vírus.
2017. jún. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Törzsön, nyakon, fejen szokott kezdődni. Ha ott még nincs, akkor valami más lesz.
2017. jún. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez más lesz. Viszont ha meggyógyult, érdemes lenne egy füst alatt beoltatni bárányhimlő ellen. Most már nagyon durva szövődményei lehetnek a bárányhimlőnek, én nem kockáztatnék. Ha eddig nem kapta el, elkaphatja később. Ha kislány, akkor pedig azért is oltatnám, hogy nehogy pont felnőttként, terhesen kapja el.
2017. jún. 9. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Délután megyünk a dokihoz.

Én úgy tudtam az oltás nem véd meg 100%osan és amúgy is ha beadatom neki most akkor csak x évig védi, tehát mire felnő addigra újból kell kapnia.

De mindegy is, nem szeretnék belemenni az oltás mizériába. Úgyis egyforma vélemény. :)

2017. jún. 9. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!