Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Vannak itt olyanok akiknek a...

Vannak itt olyanok akiknek a gyereke már sokszor szedett antibiotikumot?

Figyelt kérdés
Kislanyom 4,5 éves és sajnos nagyon sokat beteg. Természetesen nem az antibiotikum az első, de sajnos gyakran kap. Most szed hetedik alkalommal a 4,5 év alatt. Emiatt eléggé el vagyok keseredve és szeretnék másokkal beszèlni, akik hasonló cipőben jártak vagy járnak!

2017. jún. 27. 13:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
21%

Az rengeteg. Kellene az immunrendszerét erősíteni: D3, multivitamin külön, plusz probiotikum a bélflórára.


Esetleg egy másik orvos is, mert nem tudom elképzelni, hogy ennyiszer feltétlenül szükséges lehet, csak extrém esetben. Mikre kapta?

2017. jún. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Kullancs lyme, tudogyulladas, skarlat, masik tudogyulladas ezek tuti indokoltak voltak, a tobbi lehet hogy kevesbe

Kap d vitamint es egyeb vitaminokat

Jobban orulnek sorstarsaknak

Mint tovabb a kedvem keseritoknek

Koszonom

2017. jún. 27. 14:09
 3/14 anonim ***** válasza:
92%

Ez évente 2 alkalom, nem olyan vészes szerintem.

Amiket itt irtál mind indokolják az antibiotikum adást, az sem ördögtől való, komolyabb betegség esetén muszáj beszedni nehogy komolyabb bajad legyen a gyereknek.

Nekem a 3 évesem és az 5 évesem is eddig kb olyan hatszor szedett antibiotikumot, mindannyiszor középfülgyulladásra. Most kivetettük az orrmandulájukat remélem ezentúl majd kevesebbszer megy a fülükre.

Olyan dokit azért érdemes választani aki nem ir fel minden kis torokgyulladásra antibiotikumot, de van amikor muszáj.

Amikor szedi az antibiot mindig adj neki probiotikumot (Enterol vagy Biogaia)

2017. jún. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
25%

Milyen kedved keserítője?

Így reagálni egy jóindulatú hozzászólásra ...

Szép kis alak vagy, kérdező. Egyes voltam. Segítsen neked a fene.

2017. jún. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

Igaz, ennyire gyakran talán nem, de a nagyobbik lányom évente 1x biztos kapott. Most lesz 8 éves az idén. Egész télen (értsd novembertől február végéig) szinte végig betegek voltak, és ő ezalatt 2x kapott antibiotikumot (elsőre tüszős mandulagyulladásra decemberben, másodjára hörghurutra februárban a kicsivel együtt.)

Szed multivitamint, de nagyon gyenge az immunrendszere a hiányos táplálkozás miatt. (Nagyon rosszevő, húst egyáltalán nem eszik, és minden egyébnél is nagyon válogatós.)

2017. jún. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Kedves egyes. Ha elolvasod mi a kerdesem akkor talan latod mire van szuksegem. Kedves toled hogy segiteni szerettel volna, de mikor irtam hogy sorstarsakat keresek, szerintem egyertelmu volt nem olyan kommentekre vagyom hogy "hu az nagyon sok"
2017. jún. 27. 14:41
 7/14 anonim ***** válasza:
66%

A kullanca miatt teljesen érthető az valami borzalmas volt nekem :(

5 éves 16 alkalommal volt antibiotikum, 2x fel is szúrták a fülét. Most volt mandula műtét reméljük javul a helyzet.

2017. jún. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Kedves Utolso!

Ezek szerint Te is voltal lymeos? Teged ki kezelt? Mi budapesten szedtuk ossze a kullancsot egy sima kertben. A lanyomnak is vannak a fulevel is gondok a nagyobb orrmandula miatt de egyelore nem javasoltak mutetet.

Milyen volt a mutet? Csak az orrmandulat vettek ki?

2017. jún. 27. 16:28
 9/14 anonim ***** válasza:

Igen lymeos voltam engem megvisel az antibiotikum kúra nagyon, enni alig tudtam pedug csak úgy lehetett bevenni a gyógyszert, folyton aludtam volna.



Szolnokon műtötték a fiamat, Dr. Bokor Rezső, igaz magán úton mentünk egyszerre vették ki a kettőt. Jól viselte a jégkrém, jégkocka és a fájdalomcsillapító segített. Úgy 4 napig alig akart enni, ropogósat szárazat kellett enni, ez vitte le a varat a torkáról. Levest, főzeléket vagy püréket lágyabb dolgokat nem ehetett. Jégkrémből sem a tejeset, hanem gyümölcs sorbetett.

A chipset, jégkrémetfelírta az orvos receptre vicces volt :)

2017. jún. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak ennyiszer kapott volna a fiunk, pedig ő még csak 3,5 éves. Rengeteget beteg. Az okát nem tudjuk. Sokat van szabad levegőn, eszik mindent, kap vitaminokat. Először allergiára gyanakodtak, de semmi. Most azt rebesgetik, hogy veleszületett immunhiány, úgyhogy megyünk immunológiára. Mandulajat még nem szívesen venné ki egy orvos sem. Tanácstalanok vagyunk. A sok betegség miatt nála a beszédfejlődés is később indult meg. Ami a legfurcsabb, hogy az én immunrendszerem bivaly erős. Szoptattam is, és mégis ezzel küzdünk. Most már egy hónapja nem volt beteg. Lassan pezsgőt bontunk.
2017. jún. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!