Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Akiknek gyermekük allergiás a...

Akiknek gyermekük allergiás a tejre válaszolnátok?

Figyelt kérdés
Miből és honnan jöttetek rá hogy allergiás a tejre,laktózra?
2017. máj. 30. 10:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Mi kivizsgálás előtt állunk.

Tápszeres, hasfájós baba volt. Széklete állandóan híg volt. A testvérénél tejfiétát kért az orvos, így ő is diétázott vele, a tápszert is elhagytuk már akkor. Egyszer joghurtot kért a boltban, a tesó nem volt otthon, gondoltam miért ne?

Megette a joghurtot és rá 10 percre jött a hasmenés. Pár nap múlva megismételtem, és megint 10 perc kellett a hasmenéshez. Ezután laktózmentes joghurttal próbálkoztunk, azzal nem volt semmi gondja.

2017. máj. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Első, ha valaki huzamosabb ideig nem eszik tejterméket (laktózt), leáll a laktáz enzim termelése, és soha többet nem indul újra. Kialakul a laktózérzékenység. Lehetséges, hogy a rákényszerített "tejdiéta" miatt lett laktózérzékeny.

A kivizsgálás szinte biztosan meg fogja állapítani a laktózérzékenységet. Az orvos erről nem tájékoztatott?

2017. máj. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
6 hónaposan még nem múlt el a hasfájása és nagyon híg széklete volt. Kapott Peptit de 1 hónap múlva se oldódott meg. Ekkor kapott Pregomint és megszűnt minden, azt hittük laktózintolerancia. Sajnos nem, 1 évesen adhattunk neki laktózmentes joghurtot és ment tőle a hasa meg nagyon puffadt, így jött képbe a tejfehérje allergia. Ezeken kívül talán tünetnek nevezhető, hogy száraz, viszkető, érzékeny bőre volt.
2017. máj. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk tejfehérje allergia van. Csúnya csalánkiütéséi voltak szinte mindenhol, amik nem akartak elmúlni. Dietazni kezdtünk 10 hos korától, a kiutesek elmúltak. most 18 hónapos, most kezdjük majd a visszaterhelest. Egyebkent o is nagyon hasfajos volt picinek.
2017. máj. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mindkét gyermekem születésétől kezdve tejfehérje-érzékeny volt. A kisfiam 3 hónapos korában, a kislányom 1 hónapos korában volt először rettenetes véres hasmenésük (szinte vér folyt a fenekükből egy kevés kakival vegyítve, ijesztő volt).

Mivel anyatejesek voltak, azonnal átálltam tejmentes nulldiétára. A tejfehérje kábé 10 nap alatt tisztul ki a szervezetből. A tíz nap letelte után megszűnt a véres hasmenésük. Ezért én addig tartottam a nulldiétát, amíg szopiztak: a kisfiam 18 hónaposan, a kislányom 13 hónaposan választotta el magát. Összesen közel 3 évet szoptattam (kis korkülönbséggel érkeztek)

2017. máj. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. A két hét huzamosabb idő?
2017. máj. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szintén 1-es vagyok. A két hét diéta előtt természetesen evett tejterméket, csak tejet és joghurtot nem. Tej helyett tápszert kapott még, de ment a tejföl, a tejszín, a sajt, a túró, a vaj. Mint írtam, folyamatosan lágy volt a széklete, pedig ezekben nem túl magas a laktóz tartalom (kivéve a tejszínt, de azt ritkán kapott). Szóval kikérem magamnak, hogy ártottam volna a gyerekemnek!

Most 1 hónapig kell diétáznia a vizsgálat előtt. Ha 1 hónap kökemény diéta nem árt, akkor két hét laza diétával nem hinném, hogy kicsináltam az emésztését!

2017. máj. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!