Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kislányom vérkép-eredménye,...

Kislányom vérkép-eredménye, szerintetek kell aggódnom?

Figyelt kérdés

Limfocita 62,60 % * 25,00 - 45,00

Monocita 9,20 % * 1,00 - 6,00


Fehérvérsejt 5,5 Giga/L * 5,5 - 15,0

Neutrofil 1,38 Giga/L * 1,50 - 8,00


Ez a 4 érték lett megjelölve. A többi és a vizeletvizsgálat is tökéletes lett, a limfocita és monocita giga/l érték is tökéletes tartományban van.


Szerintetek ez nagyon magas? holnap viszem orvoshoz a leletet megnézni, de aggódom. 3 éves a lányom.


2017. júl. 3. 12:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Annyira nem vészes. Egy laborból meg nem biztos, hogy kiderül van-e tényleg baj. Pár hónap múlva érdemes lenne egy kontroll, hogy van-e változás.


Illetve tudni kéne azt is, hogy történt-e valami, mert csak úgy nem csinálnak laborokat.

2017. júl. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem lehetetlen hogy van egy vírusfertőzése ami nem produkál tüneteket, de ettől még nem kell aggódni. Az orvos úgyis kér majd egy kontroll vérvételt 1-2 hét múlva.
2017. júl. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Dehogy magas, ezert nem kellene kiadni a leletet laikusnak.

Mi kulfoldon nem adjuk ki, pont ezert.


Pelda:

Sullyedes normalis : 0-10 kozott

Kis megfazas : 50

Torokgyulladas: 600

Szalmonella : 3000


Na, ezert nem kell panikolni a kis elteresen.


Egy enyhe gyulladas van a szervezeteben.

2017. júl. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sztem nem adtam ki a leletet, millió érték közül feltüntettem 4-t, ami eltér....néhány napig volt hasmenése, lehet h valóban volt némi fertőzése, de nem vettem észre rajta mást (láz, bágyadtság)...én vittem el magán-alapon, mert nagyon fehér, karikás a szeme, gyerekorvosunk szerint, rám hasonlit-én is ilyen vagyok, és vérszegény. Azt hittem ő is, de vörösvérsejt és vas érték rendben van.
2017. júl. 3. 13:34
 5/7 anonim ***** válasza:

Kerdezo, felreertettel, az a gond, hogy a laborbol kiadjak az embernek a leletet Magyarorszagon.

En kulfoldon dogozom , es tilos barmi leletet kiadni a paciensnek, meg a vervetelt sem szabad, pont ezert mert az emberek 90 % - a laikus, es napokig aggodik feleslegesen, mikozben semmi baja, vagy hakalps betegseget diagnosztizal a google - bol.

2017. júl. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Sztem nem adtam ki a leletet, millió érték közül feltüntettem 4-t, ami eltér"

a te kezedbe nem kellett volna kiadni a leletet. a lelet a vérvételt kérő orvosnak szól, az ő dolga értékelni, annak ismeretében, hogy volt-e oka a vizsgálat kérésének és ha igen, akkor micsoda.

a magyarországi laborog túlnyomó része egységes ref.értékeket használ a laborvizsgálatok során nő/férfi/gyerek/fiatal/felnőtt/idős emberekre egyaránt. az általad beírt referencia értékek (ami nem nomrál érték, nem jó érték, nem optimális érték, pusztán referencia) jó eséllyel a felnőtt lakosságra vannak meghatározva.

2017. júl. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
mint mondtam nem volt beküldő orvos, mert 5 éves korig nem küldik. persze h aggódom, mindenki aggódik a gyerekért....és igen valóban feélreértettelek.
2017. júl. 3. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!