Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mit csináljak, ha az orvos...

Mit csináljak, ha az orvos "fukar"a táppénzzel (GYÁP) es emiatt szabikat kell kivennem?

Figyelt kérdés

Egyik:

Elkezdett hurutosan köhögni a gyerek, egyre jobban ment bele a betegségbe, ki akartam venni bölcsiből, erre közli, hogy nincs láz, torka se piros, egy kis köhögéssel nem irja ki.

Másik:

Hétfőn du riasztottak munkahelyrol hogy vigyem haza mert lazas.akkor már nem volt rendelés, másnap ezt elmondtam es mégis csak kedtől vett táppénzre.

Harmadik: két hétig ment a hasa de csak első héten volt lázas(végig!)erre péntekig irt csak ki.hétvégén korházba vittem infuziora, a 2. héten is ment ugye a hasa es szabin kellett lennem igy..


Miért nem ir ki, ha kérem, ha szolok??joformán leugat.


2017. júl. 30. 08:59
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Miert nem valtasz orvost ?

Mondjuk kis kohogessel tenyleg felesleges kiirni, ha ilyenekert otthon tartod semmi immunrendszere nem lesz.

2017. júl. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%

Én is meg voltam lőve az orvossal, 3 napos lázra nem magas(39alatti) láz után minden tünet nélkül majd 2 hétig nem engedte vissza a gyereket a bölcsibe, hogy biztosra menjen és ne fertőzze meg a többit, nem tudtuk mitől lehetett. Még csak piros sem volt a torka, nem folyt az orra, nem köhögött, semmi tünete nem volt, csak az a kis láz..


Nálunk azt mondták, akkor lehet váltani, ha beférünk a másik orvoshoz.. nem fértünk.


A doktornő miatt rengeteget csúsztam az egyetemmel, minden apró náthával 2 heteket voltam otthon a gyerekkel. Hálistennek elköltöztünk, az új orvos csak addig ír ki, amíg indokolt.

2017. júl. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
42%

Velem még középiskolában is volt olyan, hogy csak köhögtem és orrot fújtam, más bajom nem volt, így elküldtek a szüleim iskolába. Ha minden köhintéskor otthomn maradtam volna, akkor egész télen nem jártam volna iskolába. A tanárok meg sokszor hazazavartak, olyan is volt, hogy a teremből küldött ki a tanár, hogy őt "ne köhögjem össze". (Általános iskolában is ez volt.)


Na most ezt bölcsiben még szigorúbban veszik. Ha köhög valaki, sok helyen be sem veszik. Muszáj a kérdezőnek otthon tartani a gyerekét, ha tetszik neki, ha nem. Jártunk már mi is így, csak köhögött a lányom, de mondták a gondozónők, hogy másnap már ne vigyem.

Tényleg az orvosváltás marad, ha tudsz, vagy erőszakosabbnak kell lenni az orvossal.

2017. júl. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

tényleg jo ötlet.

Majd azt mondom hogy a gondozok tanácsolták el


Én sem dolgoznék beteg kollegával, az biztos hogy nem immunt erősit ha valaki ragasztja rám a nyavajáját és hetekig köhögjek.

2017. júl. 30. 19:58
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
én biztosan másik orvos után néznék
2017. júl. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Most azt csinàlta velem, hoty ANTSZ-hez küldetett mintát, aminek az eredményére 4-5 napot kell várni, es két külön napi minta, azaz juliusban3 hét szabin voltam betegség miatt, ebbol a gyereket kiirta 1 mulva hasmenessel, hogy mehet bölcsibe, ezert kenyszerultem szabira, aug-ban szinten két hét a mintavetel es eredmenyre valo varakozas miatt, erre bevagja, hogy hoppá nem is az antsz hez kell vinni hanem postán feladni, igy ujabb ket hetig nem mehet a bolcsibe a gyerek mert eredmeny nelkul nem irja ki.


Szoval jul 3 hét, aug teljes honap a gyerek nem mehetett bolcsibe, tehát 7 hétbol egyet irt ki engem tappenzre.


Csoda hogy nem rugnak ki.


Ezt megteheti egy orvos egy emberrel?


Nincs masik orvos a körzetben, nem tudom a gyereket messzire hordani plane betegen, ha máshoz kéne járni.

2017. aug. 23. 06:27
 7/9 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudok másra gondolni: szerintem ez a doki egy kis "kenőpénzt" vár, akkor tuti jobban csúszna a tolla a táppénzes kiírásoknál. Ultra gáz, de nem lennék meglepve, ha valóban így lenne.:(
2017. aug. 23. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%
Keress masik orvost.
2017. aug. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én mindig úgy kezdtem:hazaküldték a bölcsiből/oviból. Mást nem is kellett mondjak,minden doki adta egyből a tápénzt. Ha meg nem volt beteg,akkor az igazolást. Volt olyan,hogy kétnaponta mentem vele dokihoz,mert a foga miatt felment a láza,a bölcsiből meg hazaküldték. Egy idő után megunták:)
2017. aug. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!