Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ki milyen oltást adatott be?

Ki milyen oltást adatott be?

Figyelt kérdés

Mi eddig a rotát kértük, illetve az agyhártyagyulladás ellenit, amit lehet 1 éves kor alatt, most lesz lassan 1 éves, akkor lehet a másik fajta agyhártyagyulladás ellenit, erősen gondolkodom rajta (segítsetek, melyik az A,B,C, melyiket mikor kaphatja? mindig elfelejtem melyik melyik...).

Mondtak valami kullancsra valót, de nekem úgy rémlik, a Lyme-kór ellen már volt valamelyik kötelezőben... vagy nem?

Illetve a bárányhimlő ellenit szeretném még pluszban.


2017. júl. 31. 12:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lyme ellen nincsen oltás, csak Amerikában próbálkoztak vele egy rövid ideig, de ott is bevonták és nincsenek is újabb próbálkozások rá. A "kullancs elleni" oltás az a kullancs által terjesztett agyvellőgyulladás ellen véd, biztos nem volt benne a kötelezőben, mivel nem az és csak egy éves kor felett adható mindkét fajta, ami forgalomban van.
2017. júl. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A lyme kór ellen nincs oltás. A kullancs elleni a kullancsok áltsl terjesztett agyhártya gyulladás ellen véd.

Ezt mi tavasszal beadatjuk majd neki.

A rota ellenit nem adattuk be, a himlő ellenit sem tervezem.

Az agyhártya gyulladás elleniből a kötelezőt ( A) illetve az olcsóbb ( B) megkapta

A méregdrágán még gondolkodunk...


Már nem emlékszem melyiket mikir kapta

2017. júl. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

köszi, tényleg nem lyme, közben már gugliztam :)

akkor ezt a "kullancs ellenit", bárányhimlőset (leginkább, mert én még nem voltam), meg a C típusút (ami jó drága) tervezem még.

Ha jól tudom, a kullancsos és a bárányhimlő 10e körül van és egy adagos, a C elleni meg 2 adagos és 20-25e közt van darabja, ugye?

2017. júl. 31. 13:19
 4/11 anonim ***** válasza:
Az nem a C,hanem a B elleni.A Neisvac C azt hiszem már ingyenes,legalább is azt mondták,az lesz.
2017. júl. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Neisvac 300 forint, itt van a recepten.

Kétszer kell beadni.

Szóval még nem ingyen....

2017. júl. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A 300 forint az úgynevezett dobozdíj.Maga az oltás ingyenes.
2017. júl. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
akkor a B ellenit kell még megvegyem.. jajj, ezen kiigazodni... istennek se tudom megjegyezni a betűket :D akkor az A a kötelező, a B a kvadrága, a C meg a dobozdíjas...
2017. júl. 31. 15:45
 8/11 anonim ***** válasza:
A peumococcus kötelező, meningococcus C ( dobozdíjjas) kötelezően ajánlott, meningococcus B a drága, létezik még egy kombinált amit 12 hónap felett adható , meningococcus A, C, W135, Y ellen. A kullancs által terjesztett agyhártyagyulladás elleni nem kötelező a gyerekeknek, a rotásat 6 hónapos korig lehet adni.
2017. aug. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
és ez a kombinált hány adagos és mennyibe kerül, azt tudod?
2017. aug. 1. 09:47
 10/11 anonim ***** válasza:
csak úgy mellékesen a kullancs nem agyhártyagyulladást terjeszt, hanem agyvelőgyulladást.
2017. aug. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!