Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 4,5 Évesnek kúp helyett...

4,5 Évesnek kúp helyett milyen lázcsillapítót adhatnék? Tehát magasabb láz esetén.

Figyelt kérdés
2017. aug. 1. 11:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Nurofen szirup?
2017. aug. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%
kb 4 éves kora óta magas láz esetén cataflam (testsúlkilogrammnak megfelelő számú csepp) és algopyrin (fél szem) megy váltásban. ha nem elég ez 4óránként, akkor 3órás forgóban még bejön melléjük valami paracetamol (pl benuron szirup)
2017. aug. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Flamborin csepp.
2017. aug. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
2-es, algopyrin nem adható 15 éves kor alatt. Sőt, kimondottan veszélyes! Olvasd el a betegtájékoztatót.
2017. aug. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%

#4es!

ne aggódj ennyire a gyerekemért, gyerekorvos tudtával adom neki az algopyrint (mint ahogy 6évesen mást is, ami mondjuk csak 12 éves kortól adható).

tudod, az orvosoknak szóló gyógyszertájékoztató könyv kicsit mást tartalmaz, mint a betegeknek szóló leírás.

2017. aug. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Én Nurofen szirupot és Panadol Babyt adtam váltásban ha gáz volt. A saját fajtájából mindkettő csak 6 óránként ismételhető, de váltva 4 óránként szabad. A Nurofen hat gyorsabban, de a Panadol hatása tart tovább (más a hatóanyaguk.)(Algopyrint a már 10 évesemnek sem adok, pedig a fél család orvos. Saját magam nem kímélem ha migrénről van szó, de a fiataloknak még bőven van más lehetőség.)
2017. aug. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 tintam válasza:
53%
Én is Algopyrint adtam a gyerekeknek az orvos utasítása szerint. Hatásos volt és semmi baja nem lett tőle. 30 éves múlt
2017. aug. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 tintam válasza:
Megjegyzem nem vagyok gyógyszer barát szerencsére a gyermekorvos sem volt az. Első körben keszitettem neki egy kezmeleg fürdőt és amíg kihűlt a víz addig maradt benne. Persze nem hagytam magára. Általában ez használt megfazasnal. Viszont nem írtad mitől beteg. Ha nem megfazas esetleg napszuras vagy gyomorrontas akkor elvinnem orvoshoz. Ha nem megy le a laza irány a doki. Biztos ami biztos. Elvileg ő ért hozzá
2017. aug. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekünk a nurofen non acqua vállt be. Víz nélkül bevehető szétrágható mint egy cukorka és nagyon finom íze van.
2017. aug. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!