Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Bölcsöde megkezdése előtt ki...

Bölcsöde megkezdése előtt ki mulyen immunerősítőt adott a babájának?

Figyelt kérdés

Lassan kezdjük a bölcsit, és a dokinö immunerősítőt irt fel kicsimnek (broncho vaxom). Aki egyébként jelenleg is beteg. Ez az immunerősítő készítmény gyengített baktériumolat tartalmaz, ezért nem gondolom, hogy ezt most meg kéne itatnom vele. Ráadásul a doki azt mondta 30 napig kell szedni utána 30 nap szünet, de a leirásban 10 nap és 20 nap szünet. Szóval így aztán pláne nem tudom hogy adagolnám neki, de ezek után nem is akarom, a dokiban most nem bizok. Azért kíváncsiságból, ha valakinek van tapasztalata a broncho vaxommal az legyen kedves irja le.


Alternatívát keresek! A kérdésem: ki mit ad immunerősítőnek, valami vény nélkül kapható gyógyszertári készitmény érdekelne, vitamin! Vagy gyógynövényes termék ami gyógyszertárban vagy gyogynövény boltban könnyen beszerezhető. Köszönöm!


2017. szept. 27. 15:25
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
10kg felett volt így kaphatott béres cseppet+cebion. Most eskimo kids omega 3at adok neki marslakocskak multivitaminnal. Ha beteg akkor béres cseppet az utóbb helyet. Náthan kívül nem is volt más baja pedig februárban kezdte a legnagyobb jeges esős hideg idején. És sok gyerek volt beteg.
2017. szept. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
26%
Szerinted régen voltak ilyen dolgok? Naná hogy nem!Én a helyedbe nem adnék neki persze te tudod! Én ugy gondolom hogy pont ezek a dolgok teszik gyengévé az imunrendszert! Én nem kaptam kicsinek ilyen szarságokat se vitamint semmit! Mégis 1 évbe talán 2 szer betegszek meg de az is csak enyhe megfázás sőt mikor melletem az agész család lázas én sose kapom el tőlük!
2017. szept. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
Béres cseppet fogok adni. Tavaly a bronchotól beteg lett. De a környezetemben istenítik.
2017. szept. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia! A 3 gyerekem közül a legnagyobb kapott Broncho-t, beteg is lett tőle, ezért abbahagytuk. Immunotrofina szirupot kap most a két nagyobb, a legkisebb pedig Vitemixet. Eddig bevát. Kopp-kopp. :)

Ja, a nagy másodikos, a középső most kezdte az ovit, a kicsi pedig a bölcsit.

2017. szept. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hidd el az lesz a legjobb immunerősítés, hogy folyton elbetegszik. Én hiába adtam multivitaminokat (korának megfelelőt) több félét próbáltunk, de kb 2 hét bölcsi után 1 hét itthon volt a felállás. Aztán kipróbáltunk valami olyat is amit te írsz, lehet nem azt a fajtát, de a nevére nem emlékszem már egyáltalán, de nem ismerős így leírva, de az is bacis dolgokat tartalmazott és nagyjából úgy kellett szedni ahogy írod. Mi ezt már majdnem a bölcsi vége felé kezdtük el szedni és utána kevesebbszer lett beteg, de nem hinném, hogy ettől. Hanem túlesett egy csomó fül, torok fájáson. Így az ovit már nagyon jól viselte, alig volt beteg.

Viszont amit ajánlanék, bár nem tudom hogy bölcsisen lehet-e az az ovi vitamin, a Bioco -nak van ilyenje, ez echinacea kivonatot tartalmaz meg még valami vitamint is én az ovi kezdtetekor adtam, de nem hinném hogy ettől lett kevesebbet beteg, de egy próbát megér én a dmbe vettem.

Hidd el tényleg igaz, hogy a közösségbe járás (bölcsi, ovi, nem a játszóház és játszótér) bizony betegséggel jár és valóban 2 hét bölcsi után 1 hetet otthon lesztek. Akiknél nem így van azok nagyon mázlisták :)

2017. szept. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Elso valaszolonak: miert pont akkor adod a Berest, ha beteg? Pont a vastartalmut nem szabad akkor (bakterialis fertozesnel persze).

Egyebkent folyamatosan en is Marslakot adok + Eskimo kids- et. Ha bujkal benne valami meg plusz c vitamint :-)

2017. szept. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat! A marslakókat már kinéztem közben, igy hogy többen írtátok, megerősítést nyertem. Meg akkor ezt az eszkimósat is megveszem.


Aki nem ad vitamint az ne adjon, ő dolga... én úgy vagyok vele, hogy a vitamin nem árt, gyümölcsökben is van, a gyümölcs egészséges...ez pedig csak egy kis plusz, rásegítés a szervezetnek. Ő is beteg lesz, de nem mindegy, hogy mennyiszer, és milyen intenzitással. Erősödik a szervezet a betegségektől, de a folyamatos terhelés, gyulladás nem tesz jót. Nem mellékes, hogy vissza kell mennem dolgozni, és nem biztos, hogy jó szemmel néznék ha annyit szabin vagyok. Segítségem meg sajnos nincs.

2017. szept. 29. 13:48
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolso vagyok, egyetertek a kerdezovel. Raadasul telen nincs annyi vitamin, ami eleg lenne.

A D vitamin is fontos. Ez lemaradt. Vigantolbol 1 cseppet adok meg az Eszkimo melle.

2017. szept. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!