Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Jönnek a téli megfázások....

Jönnek a téli megfázások. Akinek volt náthás, megfázott babája, hogyan segítette? Kellett hozzá orvos?

Figyelt kérdés

Első gyermekes vagyok. Lehet buta kérdés, de tanácstalan vagyok.

A fiam télen lesz 1 éves és még nem volt megfázva.

Kiváncsi lennék hogy ki hogy segíti otthon a beteg babáját, hátha látok jó praktikákat. Szegény ugye nem tudja mondani, hogy fáj a torka vagy valami...


Tehát: orrszi porszi, meleg tea? Mi lehet még segítség? Gondolom nem gyógyszerezik ilyenkor még a babákat - csak ha komoly a dolog nem?



2017. okt. 6. 09:46
 1/4 anonim ***** válasza:
52%

Szívom az orrát, egy nap többször is, ahányszor szükségét érzem. Orrcsepp.

Szokott kapni meleg teát.

Gyógyszert csak akkor kap, ha taknya nyála egybe folyik, de akkor már orvoshoz is elviszem, ha látom, hogy nem csak egy orrfolyás.

2017. okt. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%

Csak akkor kell orvos ha a váladék sárgás/zöldes mert akkor felülfertőzözödött/bakteriális erre kell antibiotikum.

Amúgy annyiszor kell szívnod majd az orrát mint mikor te náthás vagy és orrot fújsz, előtte tengervizes orrsprayval befújni, utána egy nap max 5x nasivin. Persze sírni fog közbe de nem szabad elhanyagolni mert ha a fülére megy és fel kell szúrni vagy begyullad az tényleg fájdalmas, de orrszívás csak kellemetlen a lefogás miatt.

C-vitamin kell persze, rengeteg folyadék, sinupret is nagyon jó hurutoldó.

Torkát onnét veszed észre hogy nagyon nyűgös lesz ( egy sima náthánál nem jellemző a rossz kedv és közérzet), illetve étvágytalan lesz mert nehéz lesz nyelnie, sokat kell éjjel és sokat iszik.

2017. okt. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
57%

"Szegény ugye nem tudja mondani, hogy fáj a torka vagy valami..."


Ha nyűgösebb, vagy sírósabb a szokásosnál, akkor érdemes egy zseblámpával belevilágítani a torkába, és megnézni, hogy nem piros-e. Ha meg elindul az orrváladéka, vagy köhögni kezd, akkor egyértelmű, hogy el kell vinni orvoshoz, és az orvos előírásai szerint eljárni.

Ha kezdő vagy, és nem nagycsalád van nagyikkal, akkor majd csak a másodiknál lesz meg ez a rutinod.

2017. okt. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha a gyereknek sárgás vagy zöldes az orrválladéka, ha hurutosan köhög, vagy ha láthatóan levert, akkor el kell vinni orvoshoz, akkor is, ha nem lázas. Ilyen kicsi korban vírusos fülgyulladás, arcüreggyulladás, sőt hörghurut is kialakulhat láz nélkül, amit csak orvos tud megállapítani. Egyéb esetben gyakori orrszívás, előtte sóoldatos spray-vel érdemes az orrába fújni. Korának megfelelő Nasivint én alvás előtt szoktam, napi 2-3 alkalommal (úgy tudom, napi 3-szor szabad). C-vitamin, sok folyadék, és amíg nincs komolyabb baja, a napi levegőzés is jót tesz.
2017. okt. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!