Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Okozhat ez magzati károsodás?

Okozhat ez magzati károsodás?

Figyelt kérdés
Van egy ovis korú gyermekem aki folyamatosan haza hozzá az ilyen olyan betegségeket az oviból. Én meg persze elkaptam. Gyakorlatilag szeptember óta folyamatosan betegek vagyunk... Most vagyok 11 hetes terhes. A hétvégén a fiam skarlát gyanús lett. Voltunk ügyeleten, meg a László kórházban is. Sehol nem tudták biztosra mondani hogy skarlát. Mindenhol azt furcsálták, hogy jól van a gyerek. A kiütéseken és a málnanyelve, gyulladt pöttyös törjön kívül semmi baja nem volt. Azt mondták lehet még enterovirus is. Vettek mintát a torkából. Eredmény holnapra lesz. Viszont én is elkaptam. Gyulladt piros pöttyös a torkom, málnanyelve van és hőemelkedésem. A kórházban azt mondták a skarlát nem okoz fejlódési rendellenesség a magzatnál, de ezt az enterovirus meg sem kérdeztem. Hívtam ma a védőnőt. Azt mondta ő nem hinné, de majd jövő héten a genetikai uh-n úgyis kiderül. Tiszta ideg vagyok. Dokim szabin... Meg amíg nincs meg az eredmény addig azt sem tudom mi a baj pontosan. Szóval tudtok valamit erről az enterovirus róla? Mármint a magzatra gyakorolt hatásáról. Illetve van köztetek olyan aki végig betegeskedte az első trimesztert és nem lett baj/bajt okozott? Nyugtassatok meg légyszíves!
2017. okt. 25. 11:42
 1/4 A kérdező kommentje:
Elnézést az elírásokért.
2017. okt. 25. 12:00
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia, szerintem ne itt remélj megnyugtató választ, hiszen akinek lett gondja ebből, az úgysem fog írni, mert nem akarnak egy kismamát feleslegesen idegesíteni. Úgysem tudsz semmit csinálni, hiszen most még nem fogják tudni kimutatni, ha van is rendellenesség, gondolom elvetetni meg nem akarod, amikor valószínűleg makk egészséges. Hívjál fel pár magánklinikát, próbálj meg elérni 1-1 jó orvost, aki telefonon tud neked erről tájékoztatást adni és megnyugtatni, valaki biztos, hogy fog a kérdéseidre válaszolni, aki szakember, nem pedig egy anyuka mindenféle orvosi háttér nélkül.

Ez annyira lutri, nem lehet kiszámolni, hogy kinél mit okoz, vagy hogy egyáltalán a vírus okozza-e a rendellenességet, vagy amúgy is kialakult volna... Volt ismerősöm, aki pl. bárányhimlős lett a fiától terhesen, mégis egészséges babát szült, pedig őt is halálra rémisztették. De volt olyan is, aki az ovis gyerekétől kapott el valami vírust terhesen, és a kisbabájának nem fejlődött ki a fülkagylója, hallójárata rendesen, nála pl. erre fogták.

2017. okt. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Beszélj a háziorvosoddal, vagy keress egy magánorvost, aki meg tud nyugtatni és választ tud adni a kérdéseidre. A betegség lehet, hogy ártalmatlan, de az extrém stressz és aggódás nem tesz jót a babának és neked sem. Inkább nézzenek hülyének, hogy aggódsz, de ne élj ilyen idegállapotban egy hétig! Vigyázz magatokra!
2017. okt. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mindenképpen genetikushoz mennék, eh nem játék vagy lutri, hogy majd meglátjuk a születés után.

Drukkolok, hogy ne legyen semmi gond!

2017. okt. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!