Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vírusos betegség mennyire...

Vírusos betegség mennyire árthat a babának 10 hetesen?

Figyelt kérdés

Múlt hét péntek este kezdődött a hasmenés, de egészen vasárnap estig teli voltam még energiával, majd hétfő reggelre látványosan legyengültem, egyik pillanatról a másikra rázott a hideg, alig bírtam elbotorkálni az orvosi rendelőig. Ott a doki egy hasznos bélbaktériumokat tartalmazó tablettát és hasmenés elleni homeopátiás szert írt fel, diétát, sok folyadékot, Tudja, hogy a 10. hétben vagyok, próbálja kímélni a babát.


A délelőtti hasmenés hétfő este 11 órára már kb. 20 wc-re menéssé fajult, leveshíg volt a székletem minden egyes alkalommal. Este 8-kor már csak egy pohár vizet mertem meginni, rá 20 percre már hánytam is, éjjel háromkor három hasmenést egy hányás követett.


Kedden már nem hánytam, de ugyanolyan sűrű leveshíg hasmenésem volt egész álló nap és éjjel.


Szerda reggel hívtam az orvost (annyira gyenge voltam, hogy nem bírtam bemenni a rendelőbe), aki apró kortyonkénti sok folyadékot javasolt, és hogy egyek száraz-diétás dolgokat, egyek Magne b6-ot, mert az görcsoldó,de mást nem, nehogy ártsunk a babának. Azt mondta, 1-2 napos hasmenéses vírus, szerte az országban ez van, elmúlik. Nekem már hatodik napja tart, a kezeimen a bőr, mint a pergamen, a sok folyadékveszteségtől.


Szerda délutánig jobb lett a közérzetem, majd estére visszaestem, ugyanúgy leveshíg hasmenés egész este és éjjel, úgy éreztem, a beleim majd szétrobbannak, már a mentőkön gondolkodtam, mert elviselhetetlen bélfájdalmaim voltak, aztán csak kibírtam valahogy reggelig, hajnalban picit jobb volt.


Most kortyonként erőszakolom magamba a folyadékot, a diétás ételt.


Kérdésem: 10 hetesen történhet/ történhetett-e baja a babának? A háziorvos sztetoszkóppal le tudja ellenőrizni a baba szívverését? Két hét múlva kell mennem a kombinált tesztre, de én rettegek, hogy baja esett /esik még.


Eszek amúgy D vitamint, Femibiont, vasat, Magne B6-ot, minden nap, de ezek nyilván kijöttek / kijönnek a hasmenéssel, nem?


Eléggé védi a babát a magzatvíz, vagy átszivároghat a belekből a vírus?



2015. febr. 26. 09:08
 1/4 A kérdező kommentje:
Felmerült még bennem, hogy valami durva ételallergia nem okozhat ilyesmit szintén? Csak betegség?
2015. febr. 26. 09:12
 2/4 anonim ***** válasza:
Nőgyógyászoddal konzultáltál? Esetleg bemenni a kórházba? Kötnének be infúziót, nehogy kiszáradj!
2015. febr. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen vírus. Némelyik semmilyen hatással nincs, némelyik beavatkozik a fejlődésébe.
2015. febr. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vírusa válogatja.

Valamelyik vírus ártalmatlan (pl. a herpeszt okozó vírus), de vannak veszélyes fajták is, amelyek (mint az utolsó hsz. is írja) fejlődésbeki gondokat okoz, sőt akár a magzat halálát is. (Pl. Rubeola)


Mi innen nem tudjuk megmondani, de remélhetőleg semmi baj nem lesz. Sok kimama esik át vírusos megbetegedésen, és egészséges babát szülnek.


Lényeg, hogy azonnal menj orvoshoz. Az a halálom, amikor egy kismama arra hivatkozik, hogy csak X napra van időpontja. ÉS? Nem ér annyit a gyereked, hogy bemenj soron kívül? Ilyen esetben nem fog elküldeni az orvos.


Többre mész vele, mint itt a GYK-val. Itt senki nem lát beléd, és senki nem tud távgyógyítani.

2015. febr. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!