Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Affektive apnoe, mit csináljak?

Affektive apnoe, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Kislányom 1 múlt, affektive apnoes. Van olyan, hogy 2 hónapig semmi, de most 3 nap alatt 2x is ájulásig jutottunk. Első esetben az ok, hogy fel kellett jönni a lakásba, és nekiállt hisztizni, második alkalommal pedig elesett, és azért. De esett már nagyobbat is, nem konkrétan ez a kiváltó ok. Akiknek szintén ilyenben volt része, mit tett, hogy lehet ezt megelőzni? Ma pl. az sem használt elsőre, hogy lefröcsöltük, kékült el a szája... én ilyenkor nagyon megijedek. A doki azt mondta, ha elájul, elenged a görcs, és fog venni levegőt, de ma is, hiába ájult el, nem vett magától... mit lehet ezzel csinálni, van valami bevált módszer erre? Segítsetek kérlek, mert én ott fogok összeesni egy ilyennél :( Doki szerint majd kinövi, és nincs baj, de olvastam már olyat, ahol egy ilyen után újra kellett éleszteni :(
2017. okt. 29. 22:36
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Ilyenkor nem lefröcsköljük hanem be a zuhany alá ruhástól ahogy van, ez kisebb korában bevált most 6 éves és eljutottunk oda a párom a.popsijára csap mert nem bírjuk már ezt.

Nem a betegsége miatt hanem rá is játszik már

2017. okt. 30. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Mi is küzdünk ezzel. Kisfiam 2 éves, az orvosok ugyanazzal biztatnak, mint titeket. Sajnos érdemben nem tudok tanácsot adni, taláb annyi, hogy mi már a sírás kezdetén fújjuk, fröcsköljük, ez nála gyakran beválik.
2017. okt. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az a legfontosabb,hogy higgadt maradj.ha kapkodsz,kiabalsz akkor sokkal rosszabb.

Nalunk nagyon bevalt,hogy en intezkedtem ilyenkor es nem az apja.

Az apja felkapta,rohant vele a furdobe es vadallat modon elkezdte locsolni az arcaba a vizet.

En lassan,nyugodtan vettem fel,hallkan beszeltem hozza es nagyon rittkan jutottan el vele a furdoig,mert addigra vett is levegot.

Szerncsere kisfiam kinotte 1,5 eves korara.

Voltatok kivizsgalason?EEG-n?engem nagyon megnyugtatott,hogy egybol elvittuk es mivel minden rendben volt nala,igy nem stresszeltem annyira ra,mikor nem vett levegot.

A neurologus doktorno azt mondta,olyan nincs,hogy nem vesz levevot.fog venni,ki elobb ki kesobb...hat ez nem volt valami megnyugtato.

2017. okt. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

voltunk a gyermekneurológián, megvizsgálták, ők adták a diagnózist is, befeküdni nem feküdtem vele, mert azt mondták tulképp, h felesleges, nekem is volt ilyen, 100%, h más áll a háttérben.


Nálunk az apja veszi kézbe ilyenkor, van, hogy feldobja a levegőve vagy fejjel lefelé fordítja egy pillanatra akkor vesz levegőt, az arcbafújást már ha látom, h kezdi a hisztit, csinálom, de halottnak a csók :( tegnap már az egész fejét bedugtuk a csap alá, de az a legrosszabb, hogy nem lehet észrevenni, h mikor vesz levegőt, mert nem sír, csak bambán bámul pár mp-ig :/

2017. okt. 30. 09:17
 5/7 anonim ***** válasza:

A fejlődés neurologián mit mondanak? Gondolom kell járni 3havonta, ott kérj tanácsot!


Az én fiam 3hetesen nem vett először levegőt sírás közben, fél éves korára elnőtte, 15hós koráig jártunk a neurologiára.

2017. okt. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az EEG re nem kell befekudni(nalunk legalabbis)negyed ora alatt megvan.

Nalunk ha a fejet a csap ala dugtuk volna tuti meg kesobb vesz levegot,mert megjobban megijed.ahogy a fejreallitastol is.

Sokkal hamarabb vett levegot,ha igazabol semmit nem csinaltunk vele,csak felvettuk es szolongattuk,esetleg az arcaba fujtunk.nagyon vegso esetben hideg vizzel megmostam az arcat,de nem telifrocskoltem,csak vizes kezzel megsimogattam tobbszor.

Lehet,hogy nalatok mas all a hatterben,esetleg ezert is lenne jo kivizsgaltatni.de nem csak a neurologus atlag vizsgalatat ertem ezalatt.mert az kb annyi amit a hazidoki csinal,,par dolgot kiveve.

2017. okt. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nálunk be kellett volna feküdni vele, azt mondták. Nem kellett visszamenni, rögtön kiadták a papírt. A felveszem, szólongatom, arcába fújok sajnos nem használ, ha annyira belelendül.
2017. okt. 30. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!