Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Székrekedés 2 évesnél. Mit...

Székrekedés 2 évesnél. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2 éves lesz a kislányom. Egy hete egy hányós vírusfertőzésen van túl. Azóta nincs rendes széklete, csak kb. 2 naponta"mogyorózik". Már 3. este alig bírtam elaltatni, sír, egyre csak azt hajtogatja,hogy kaka-kaka. Hasa puha, nem fájlal semmijét. Kicsit olyan, mintha pszichés dolog is lenne már ez a "kakiügy" nála. Mit adjak neki, ami kicsit meghajtaná? Rostosok, cukros kamilla tea nem használ.Volt valaki hasonló helyzetben? Mit tegyek?

(Természetesen holnap beszélek a gyerekorvossal is)


2017. dec. 4. 21:45
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
laevolac szirup, rostos ételek, sok sok víz.
2017. dec. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

Normalfore kellene, hogy helyreálljon a bélflóra.

Rostos alatt ivóleveket értesz? Az semmit sem ér, 5 litert kell(ene) innia naponta, hogy bevigye a szükséges rostot.

A kamilla tea pont azért hashajtó, mint az antibiotikumok: odavág a bélflórának. Jobb lenne inkább hanyagolni.


Egyen sok rostot: gyümölcs (nem banán!), zöldség, lencse, teljes kiőrlésű pékáru.

Sok folyadék: leves, víz, gyümölcslé.

Probiotikumok, élő flórás joghurt, savanyú káposzta.

Ami még segít, azok az apró magvak (füge) és az olajosok (mogyoró, szotyi).

Csoki, cukor, egyéb hasfogó élelmiszerek pár napig tiltólistásak.

Ez segít neki rendezni a székletét.


Alulra is kell egy kis támogatás: popsikrém vastagon.

Nem pszichés probléma, hanem a feneke fáj, és fél kakilni, ezért visszatartja, ami csak ront a helyzeten. A krém segít gyógyulni.

2017. dec. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat! :)

Azt elfelejtettem írni, hogy olyan multivitamint szed, amiben probiotikumok is vannak. Bepanthen-t pedig folyamatosan használunk, mert még pelenkás. Szörnyű éjszakánk volt, állapotban felsírt, hogy kaka :( Alig várom, hogy megkérdezzem az orvost is... A Laevolac szirupot nézegettem én is, csak nem voltam biztos benne, hogy lehet-e neki.

2017. dec. 5. 06:24
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

Glicernes kúp SOS megoldja a gondot, helyileg hat, hogy ne legyen székrekedés.

Utána jöhet a rostdús étkezés és a sok folyadék.

2017. dec. 5. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Laevolac szirup, 1/2 glicerines kup, sok zold fozelek, pl

Spenot. Azon kivul zabkorpa 1 kanallal pl joghurtba. Nalunk ezek a befutok szorulasra a 26 honapos lanyomnal.

Mi lett vegul?

2017. dec. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Áztass be vízbe aszalt szilvát és igya meg a levét :)
2017. dec. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Bocsánat, annyi minden történt mostanában, hogy teljesen elfelejtettem válaszolni :(

Köszönöm szépen Mindenkinek a segítséget!

Sajnos már mindent kipróbáltunk, de nem oldódott meg véglegesen a probléma. Annyira nem, hogy ma délután kell vinnem gyermeksebészhez, hogy kizárja a szervi bajokat. Nagyon remélem, hogy nem ilyesmiről lesz szó... Nagyon ideges vagyok :'(

2017. dec. 20. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!