Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Anyatejes babának szorulása...

Anyatejes babának szorulása van. Mivel lehet gyorsan segíteni?

Figyelt kérdés

Még csak szopizik, sajnos mást el sem fogad. Gyakran kér enni (inni), de így is elég kemény, száraz a kaki. 7-10 naponta egyszer van csak széklete, de akkor nagyon küzd és sír is. :(

Gyerekorvos tanácsára próbáltam már őszibarackot, sütőtököt, de se a püré, se a leve, se kanállal, se üvegből.

Kínálom vízzel, babateával, de az se kell.

Kizárólag szopni hajlandó.


Így viszont zsákutcában vagyunk, mert a fájdalmas kakiláson nem tudok segíteni. :(


Volt így valaki?

A neten hiába keresgélek, annyival lerendezi minden oldal, hogy anyatejes babának nincs szorulása. De ha egyszer van!?



2017. aug. 11. 11:42
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

Mennyi idős?

Azt hiszem, az Aventnek van olyan cumisüvege, ami a mellhez hasonlít (hogy ne legen cumizavara a babának). Esetleg lehet azt elfogadná

2017. aug. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%

Nekünk az enyhén cukros, nagyon hígra főzött pár korty kamillatea hozott nagyon gyors eredményt. Egyszer-kétszer került sor rá, szerencsére nem lett idült a probléma, mert a kamilla hosszútávon szárítja a beleket, de egy-egy alkalommal tökéletes és kíméletes megoldás.


Én a helyedben fecskendővel próbálkoznék, nem tudom, használtok-e már láz-és fájdalomcsillapító szirupokat (Algoflex baby, Panadol, stb.) mindegyikhez van kis 5 ml-es fecskendő, azzal pompásan bele tudod juttatni a teát a szájába, nem kell az ő közreműködése, mint a pohárral, cumival.

2017. aug. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%

Egyél meg egy csomag aszalt szilvát! Ne csak pár szemet, egy egész csomaggal! Amilyen gyorsan rohansz majd a vécére, olyan gyorsan fogja összefosinkázni magát a babád.

Nekünk használt. Bár arra készülj fel, hogy előtte tekerni fogja a beleidet, és feltehetően picit a babád pocakját is, de a hatás garantált, meg fog könnyebbülni utána.

2017. aug. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mennyi idős?

Azt írod nem kell neki semmi a kóstoltatásra? Először szinte mindent kitolnak a nyelvükkel, meg kell tanulni nekik azt a technikát is, esetleg próbálkozz újra.

2017. aug. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kereken 5 hónapos.

Szilvát enni nem jó? Most kaptam egy nagy szatyorral.

2017. aug. 11. 15:35
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát látod, nem tudom. A szilva azt hiszem, alapból tiltólistás, mert puffaszt. Ez sztem a friss gyümölcsre vonatkozik.

Az aszalt gyümi már egy feldolgozott változata, puffasztani talán nem puffaszt annyira. Én a gyümölccsel nem próbálkoznék a helyedben. Aszaltat ennék.

2017. aug. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az en babam is ilyen volt. Nalunk az oszibarack osszepuresitve volt a megoldas. 4.5 hosan taplaltam hozza. Semmi mas nem segitett, Viszont ez helyrehozta neki.
2017. aug. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!