Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » A 6 éves fiamnak 3 hete...

A 6 éves fiamnak 3 hete torokgyulladása volt és köhögott elég erősen egy jét után elmúlt viszont naponta 3-5 ször még köhécsel, a körorvos szerint lehet allergia, másnál volt már így?

Figyelt kérdés

2017. dec. 28. 19:04
 1/9 A kérdező kommentje:
Allergia vizsgálatot viszont nem engedi mert egyszer meg akarták csinalni csak durva volt az orvos és azóta fél tőle.
2017. dec. 28. 19:10
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
a száraz levegőtől is lehet. vagy lappang vmi betegség, csak még a doki nem látja/hallja...
2017. dec. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ha valóban fennáll az allergia gyanúja, meg kell vele beszélni, hogy ezt muszáj megcsinaltatni, hogy ne legyen nagyobb baja... elmondod hogy olyan lesz mintha csak a szunyog csipne meg, milyen büszke leszel rá, elmeselitek mindenkinek hogy milyen ügyes nagyfiú volt, és valami apróságot valaszthat a jatekboltban, vagy csokit v vmit amit szeret...
2017. dec. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nem sok esély van erre mert veígértünk neki mindent már csak a doktornő abnyira belenyomta azt a karcolöt amivel a vizsgálatot csinálták, hogy nekem fájt. Pedig nekem is csináltak ilyen vizsgálatot és nekem mint felnőttnek kíméletes volt. A gyereknek meg állat módon csinálták.
2017. dec. 28. 19:20
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
másik dokihoz kell menni akkor... megbeszelni a gyerekkel, hogy engedni fogja, a dokit meg együtt megkeritek hogy óvatos legyen, elmeselhetitek neki h mi történt legutóbb
2017. dec. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Száraz levegőre tippelek én is és talán bújkál még benne valami. Nagyon makacsak ezek a vírusok, van ami pár napos szünet után újra fellángol...

Ez az alletgia pedig annyira felkapott lett, hogy úgy veszem észre ha már nem tud mit mondani akkor mindegyik ezzel dobálózik. Az allergiát egyébként nemcsak karcolós teszttel lehet vizsgálni. Egy sima vérvételből is meg lehet vizsgálni egy allergiapanelt. Nekünk 2 évesen csinálták, mert a karcolósat nem engedtem. Étel és légúti allergiát is tudnak így vizsgálni, de azt hiszem annyira nem pontos, mint a hagyományos. Mondjuk nekünk kiderült így is mi okozott gondot.

2017. dec. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tél van, vírusok, baktériumok tömkelege. Ahogy írták száraz levegőtől is lehet. Egyébként az meg egy kicsit szemet szúrt hogy nálatok a hat éves gyerek parancsol , hogy nem akar allergia vizsgálatot, akkor nincs? Ez azért nem így megy…
2017. dec. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kérdezem, hogy mit csinálnál akkor amikor már ordítva tiltakozik és lefogni sem lehet? A karcolós teszt pedig olyan h nyugodtan ülve kell várni vele. Egyébként még ugrálás ès rohangálás után szokott köhinteni még néha.
2017. dec. 28. 23:50
 9/9 anonim ***** válasza:
66%
Ugyan ez allergia vizsgálatközben annyira kapálózott, hogy felvágták a karját. Azóta meg sem próbáljuk, ha erőszakkal elcibálom elérem, hogy rettegjen az orvostól.
2017. dec. 29. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!