Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 6 hetesemnek vér van az...

6 hetesemnek vér van az orrváladékában - mennyire kell aggódnom?

Figyelt kérdés
6 hetes kisfiam kb egy hétig náthás volt. Semmi más tünete nem volt, se láz, se piros torok, nem volt és most se nyűgös, jól alszik, jó étvágya volt/van. A nátha alatt orrcseppet nem használtunk, csak tengervizes srpayt és Fenistil Junior cseppeket pár napig. Ma azonban véres orrváladék jött az orrából (sűrű, zöldes, és lehet hogy csak beképzelem, de eléggé szagos is). Tényleg jelenthet arcüreggyulladást, akkor is ha egyébkent teljesen jó kedvű baba?
2018. jan. 17. 15:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg a nagyon sok orrszívózástól megpattanhatott egy ér, ha csak egy halvány csík, nem aggódnék emiatt.


Viszont a zöld színű orrváladék semmi jót nem jelent, emiatt én mindenképpen elvinném dokihoz.

2018. jan. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
S zöld valladek úgy tudom mindenképp gyulladást jelent.
2018. jan. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A zöldes váladék miatt vidd dokihoz mindenképp! A vérzés egy elpattant ér miatt van! Melyik orrsprayt használjátok?
2018. jan. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek! Sterimar orrsprayt használtunk.
2018. jan. 17. 16:44
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Véres váladék nekünk is több alkalommal volt eddig (most 13 hós).


Ha ránézésre halvány, tehát nem az van, hogy eleredt az orra vére hanem csak megszínezte halványan vagy 1 vékony csíkban, az csak a nyálkahártya sérülése. Semmi komoly.


Én úgy vettem észre, hogy akkor jött elő ez a "gond" amikor minden alkalommal spray-ztünk. Gondolom a só és a szívás együtt irritálta rendesen ott a dolgokat..

Így csak napi 2x fújtunk reggel este - amíg nagyon náthás volt. Ekkor megszánt ez a vérzés.


A zöld színre viszont tényleg doki kell. Ott bacik vannak vagy más dolog.

2018. jan. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az orrnyálkahártya sérült, vagy elpattant egy ér, azért vérzik. Nálam is előfordul, ha pl. ki van száradva az orrom, mint például ilyen hideg időben ma is, akkor vérzik, pedig nem vagyok beteg.

A zöld orrváladék pedig egyértelműen bakteriális fertőzésre utal, amire meg antibiotikum kell. Az orvos majd eldönti, hogy elég az antibiotikumos orrcsepp, vagy konkrétan antibiotikumot kell adnod neki, szóval mindenképpen vidd orvoshoz.

2018. jan. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
#3 vagyok! Azért kérdeztem melyik orrsprayt használjátok, mert nekünk a sterimartol mindig vérzett! Váltottunk a physiomer babyre és azóta nem vérzik, pedig minden szivásnál használjuk! 1 próbát méter szerintem, de ettől még vidd el dokihoz! Jubbulàst a picinek! 😊
2018. jan. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Kései Sirató ***** válasza:
Zöld színű orrváladék bakteriális fertőzést jelent. AZ én gyerekemnek 2 hetes korban volt és kapott antibiotikumos kezelést.
2018. jan. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!