Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha az antibiotikumtól hasmenés...

Ha az antibiotikumtól hasmenése van a gyereknek, akkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Háziorvosunk szerint az nem baj, ezzel jár.

Ti mit csináltok ilyenkor? Esetleg nem szoktak másikat írni helyette?


2018. jan. 19. 14:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Probiotikum, mindenképpen. Az én gyerekem az augmentint nem bírja, de van, hogy muszáj. Nagyon jó a biogaia, de így is a 2-3. naptól hasmenéses. Protexin forte neki semmit nem használ (se a többi.)
2018. jan. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az antibiotikum minden bakteriumot kiirt, azokat is, amik jok az emesztes szempontjabol. Ezert van hasmenes mellette.

Probiotikumot szoktak javasolni melle (csak nem egyidoben kell bevenni az antibiotikummal, hanem csusztatva). Az nem venykoteles, menj patikaba es vegyel a gyereknek. Majd ort megmondjak, hogy melyikbol mennyi kell a koranak megfeleloen.

Valamennyit segit.

2018. jan. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Probiotikum mellett is van.
2018. jan. 19. 14:42
 4/6 anonim ***** válasza:
Én adtam a lányomnak probiotikumot az antibiotikum mellé,mégis hasmenése volt. Addig tartott amíg el nem fogyott az antibiotikum.
2018. jan. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
57%

Nem mindenkinek jó ugyanaz a probiotikum. Sokan a protexinre esküsznek, de nekünk pl soha nem használt. A normaflore állítólag semmit nem ér, de nálunk érdekes módon működik. Az enterol is nagyon jó, de az majdnem szorulást okoz.

Ki kell tapasztalni kinél melyik hatásos.

2018. jan. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak is 1 évesen ment a hasa az antibiotikumtól.Gyerekorvos tesztelte, és kiderült hogy penicillin érzékeny, azóta nem kaphat ilyen készítményeket.Még szerencse, hogy csak hasmenést kapott tőle, lehetett volna rosszabb tünete is.
2018. jan. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!