Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Éjszakai hőemelkedéssel mi a...

Éjszakai hőemelkedéssel mi a teendő?

Figyelt kérdés

Köhécselt, felsírt. Melegnek éreztük, fenékben 38.2 (levonva 37.7) lett a hője. Férjem ráparázott, hogy most azonnal lázcsillapító, jajj, én meg elég álmos és tanácstalan voltam, úgyhogy a korának megfelelő Nurofent kapta.

Viszont jó kedélyű, rohangált, vidám, alig bírtuk visszatenni az ágyba.


Bölcsődéből az elmúlt hónapokban kétszer is hazaküldték pöccre ennyi hővel és soha nem lett folytatása. Most is ilyesmi lehetne?


Vagy délelőtt azért figyeljünk fokozottabban? Nappal jól gondolom, hogy hőemelkedésre felesleges bármit beadni neki?


2016. febr. 20. 03:52
 1/9 A kérdező kommentje:
A két korábbi hőemelkedésnél beszéltem az orvossal, azt mondta, hogy egyéb tünetek híján valószínűleg valami nagyon enyhe lefolyású vírusfertőzés lehetett, aminek ennyi volt az össz jele.
2016. febr. 20. 03:56
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
Semmit nem kell csinálni. A hőemelkedést nem szoktak kezelni, a lázat szoktak csillapítani, az meg csak 38 felett van
2016. febr. 20. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

NIncs semmi teendő, max. a C-vitamin dózis emelése. Ahogy az előző írta, hőemelkedést nem kell csillapítani. Sőt újabban az a trend, hogy 38,5 fölött kell csillapítani (amikor a fiam kórházban volt, 38,5 alatt nem kapott lázcsillapítót).

Én úgy szoktam, hogy ha látom, hogy nagyon rosszul vannak, akkor már 37,8 körül is beadom, de ha amúgy jól vannak, akkor van, hogy megvárom a 38,5-öt. Szóval a gyerek állapotától függően.

2016. febr. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Éjjel honnan lehet tudni, ha visszatesszük és esetleg feljebb szökik?


"Rendes" láza egyedül az egyik oltás után volt, két hónaposan, ezért gyakorlatlan vagyok lázügyben.

2016. febr. 20. 09:10
 5/9 anonim ***** válasza:
Tapintással vagy homloklázmérővel. De ha nyugodtan alszik nem túl magas lázzal, én biztos nem piszkálnám fel álmából.
2016. febr. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Lehet, hogy kicsit lazának tűnök lázügyben, az én gyerekeim elég lázas típusúak, mindkettőnek volt már 40 fok feletti is, szóval nem szoktam beparázni még a 39,5-től sem :) Nálunk a 38,5 sem számít nagyon magasnak vagy szokatlannak, de nyilván gyereke válogatja. De úgy gondolom, hogy 38,5 alatt ha amúgy jól van a gyerek, nem feltétlenül szükséges csillapítani. Álmában sem.
2016. febr. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Éjjeli tapogatás nem működik, mert felébredne rá - illetve csak úgy, hogy egyúttal felébresztem. Külön szobában alszik, de soha nem sikerült belopakodni hozzá, azonnal felugrik.

Ezt sajna tőlem örökölte, én is ilyen vagyok szinte születésem óta.

2016. febr. 20. 09:44
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha a lázas gyerek éjjel békésen alszik, semmi értelme költögetni. Ha rosszul lesz, úgyis felébred. Az érvényben lévő lázcsillapítási protokoll szerint a láz mellékhatásai (pl. nyűgösség) miatt szükséges lázcsillapítót beadni, nem a hőmérséklet miatt: [link]
2016. febr. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sajnos láz lett belőle, azóta is tart, átlag 10 óránként lázasodik be.

Mivel nagyon rossz a közérzete, ezért kap lázcsillapítót. Orvos is látta már, ő azt mondta, hogy mivel a torka is fáj és lehet, hogy a hasa is, váltogatott hatóanyagú lázcsillapítót adjunk neki. Főleg, hogy pont a látogatása alatt lázasodott be megint és ő is végignézte a keserves sírást a láz a köhögés miatt fájó torok miatt.

2016. febr. 23. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!