Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mikortól szűnt meg gyerekednél...

Mikortól szűnt meg gyerekednél az orrszívásos harc? Mikortól tűri illetve csinalja magának?

Figyelt kérdés
Adjatok tanácsot... Lányommal hála az égnek megúsztuk a náthakat egészen az oviig, akkor meg már együttműködő volt, tehát sima ügy volt. Fiam viszont most sokadszorra ismét náthás és bár néha kezébe veszi az orrszívót, nem túl hatásos amit csinàl. Vagyis marad az erőszak, a lefogás, az üvöltés, ami szörnyű... ráadásul egyedül szinte kivitelezhetetlen, mert kb 6 kéz kéne hozzá. Van valami tipp, praktika tanács ezzel kapcsolatban? Nálatok ez hogy alakult? Mikortól szűnt meg ez a probléma? Engem nagyon megvisel. Mikor jön el kb az, hogy már gond nélkül megy a dolog, akár úgy, hogy ő csinálja, akar úgy, hogy nekem engedi? Youtube videókat láttam nemrég erről és irigykedve néztem a sok nyugis gyereket, ők kb 2 évesek. Kisfiam 17 hó napos. Köszönöm!

2018. jan. 20. 14:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Kb. fél éves koráig simán tűrte az orrszívást, utána kezdett csak el hadakozni és úgy 1 éves koráig le kellett fogni. És habár előtte is a kezébe adtam, hogy ismerkedjen vele, kb. 1 éves kora körül adtam oda neki, hogy próbálja meg ő magának, persze nem találta az orrlyukát, viszont tűrte, hogy kiszívjam orrát, mert tudta, hogy utána jobb lesz neki. Aztán jött egy időszak, hogy egyszerűen visított, ha meglátta, ismét le kellett fogni. Aztán ismét engedte, sőt, volt, hogy ő hozta, hogy szívjuk ki az orrát. Ekkor még nem volt 2 éves. Most 2,5 éves, és van hogy nevet, amikor szívom neki, van, amikor meg hadakozik ellene, de ez a ritkább.

Tudja fújni az orrát, csak sajnos nem olyan erővel, hogy tisztulni tudjon, főleg a nagyon sűrű váladék.

2018. jan. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk egyik sem szerette, bármilyen jutalom, saját magának szívhatja, rajtam is ki lehet próbálni... stb. trükköt próbáltunk (ráadásul az egyik elektromos volt, a másik szájjal szívós, szóval halk is volt), úgyhogy maradt az akartuk ellenére való minél gyorsabban essünk túl rajta elsősegély. Persze játszani vele, meg piszkálni szerették. Lefogni egyébként úgy a legegyszerűbb, ha veled szemben fekszik, lába kb. a csípőd mellett két oldalon, miközben te a vállára lábaddal lefogod a karjait fent, és akkor marad két kezed szabadon.

De másfél-2 éves korukban már ki tudták fújni jó erősen is az orrukat egyedül. (A tanításnál itt az vált be, hogy "fújd el anyát" és persze sikernél eljátszottam, hogy messzire "szállok":)

2018. jan. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

Fiamnak múltkor is kiszívtam. Áprilisban lesz 5 éves. Nem szűnt meg a harc.

Csak most már felfogta, hogy vagy engedi, vagy lefogom. Nem akarta, hogy lefogjam, így tiltakozva ugyan, de engedte.


Amúgy sokáig az a módszer vált be, hogy "ráültem".

Persze nem szó szerint, de így lehetett leghatékonyabban lefogni.

2018. jan. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%
Keress videót a neten , hogy hogy kell szakszerűen lefogni, úgy ahogy a Fül-Orr-Gégészeten is csinálják egy ember elég hozzá , nem kell itt erőszakkal lefogni meg ráülni ...
2018. jan. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi mindig a nagynak csináltuk elöször,bevallom gyogyszernél is segitségül hivom.. mindig ö kap először :)nálunk ez nagyon motivalo..a kicsi mint az Istenre tekint a nagytesoban.. 17 honapos , a nagy kiszivja az övét is ..ő 4,5éves
2018. jan. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 hétangyal ***** válasza:
100%
Kislányom sose szerette. Nagy harcok voltak miatta. Másfél éves kora óta nem is volt szükség szerencsére az orrszívóra.
2018. jan. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! A lefogás nehézsége szerintem gyerekfüggő is. Tényleg alig birjuk férjemmwl ketten, pedig nem egy gyenge valakiről van szó. Rúg, kitépi a kezét, de a legrosszabb, hogy a fejét rángatja. Próbálkozom a plüssökkel is, meg amit valaki írt, a nagytesót is bevetem az ügy érdekében, mert nálunk is ő az isten. Bízom benne hogy javul a helyzet, mert így tiszta stressz egy sima nátha is.
2018. jan. 21. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!