Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hörghurutra Spiropent helyett...

Hörghurutra Spiropent helyett mit lehet még adni másfél évesnek?

Figyelt kérdés

Ma voltunk orvosnál, hörghurutja van (1 éven belül most harmadjára.)

Félek, nehogy tüdőgyulladás legyen belőle, de a Spiropentet, amit felírtak, nem merem adni neki (én vettem be pár éve felnőttként, nagyon felgyorsította a szívverést, rosszul voltam tőle, nem akarom ennek kitenni a gyereket, amúgy se olvastam róla sok jót), a Teophyllin kúpot (amit tavaly felírtak), próbáltam volna, de folyton kinyomta magából :(

Nyilván feliratni gondoltam, de mit szoktak még ilyenkor, ami hatásos?



2018. febr. 13. 21:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Ventolin pipa(babyhaller készülékkel), berodual csepo(inhalátor géppel), vagy a teofillines kúp, amit te adsz rosszul... :D ha bedugtad,akkor utána hosszan ott kell tartani a kezed.. Mire megszokja,elolvad... ;) Jobbulást a kicsinek!
2018. febr. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Berodual csepp van itthon, meg gépünk is, jobb híjján elővettem, miután a kúppal kínlódtunk (eddig nem nyomott ki 1 kúpot sem, most egyszerűen nem sikerült.)

Remélem, ér is valamit, de holnap elviszem a gégészetre, mert a házidoki tavaly 1 hónapig nem vett észre semmi különöset, és szövődmény alakult ki :(

2018. febr. 13. 21:59
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Nem gégészetre,hanem pulmonológiára kell menni,ha a házi gyermekorvos nem tud a spiropenten túl gondolkodni... :/
2018. febr. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Csak az ha jól tudom, beutalóköteles... :/
2018. febr. 13. 22:10
 5/12 anonim ***** válasza:

Sosem fogom megérteni, hogy miért kell felülbírálni az orvos döntését, főként miért kell tök laikusoktól tanácsot kérni (kiváltképp egy kicsi gyerek gyógyszerezésében)

ha tartasz a gyógyszertől, jelezd a gyerekorvosnak, ha tud, fog írni mást.

ha ennyire nem bízol a gyerekorvosban, vidd máshoz a kicsit.


Ha én most azt mondom, hogy nekünk x gyógyszer bevált, és te inkább azt adod, és baj lesz, akkor mit csinálsz? hogy mész vele vissza az orvoshoz?


A spiropent jó gyógyszer. Kruppos kisfiam is ezt kapta, és azóta is van otthon, ha nagyon köhög, szoktuk használni.

2018. febr. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Leírtam a fenntartásaim.

Mikor kipróbáltam magamnak a Spiropentet (befulladtam 1x, már felnőttként), a hatása kb mintha kábítószert fogyasztottam volna.

Sose bíráltam felül orvos döntését, amíg nem esett meg az, hogy tavaly (az említett gyerekorvosról van szó, a településünkön van belőle 1 db, ennyit a váltásról) több, mint 1 hónapon át vittem a gyereket hetente, mert nem múlt a betegség. Áh, adjak köptetőt... Elvittem az SZTK-ba, ott kiderült, hogy gennyes mandulagyulladása is van, antibiotikumot írtak, még tovább fokozódott, még 1 félét kellett kapjon, mert nem jött helyre. Igen, a bizalmam itt megtört.

2018. febr. 14. 08:50
 7/12 anonim ***** válasza:

ilyen esetben viszont akkor miért nem mindjárt gégészetre viszed, ha beteg? Ha nem bíznék a gyerekorvosomba (szabad orvosválasztás van, sok ismerősöm a szomszéd településre hordja a gyerekét, mert ott van olyan orvos, aki megfelel az ő elvárásainak), akkor nem vinném hozzá a gyereket a kötelezőkön kívül.

Ha beteg vagyok, én is sokszor egyenesen a gégészetre megyek, nem a háziorvoshoz (nem mintha nem bíznék benne, csak a kórház közelebb van és nem csak a nap bizonyos néhány órájában elérhető)

A hörghurut egyébként oda tartozik (felső légúti nyavalya), nem a pulmonológiára, mint ahogy írta valaki.

2018. febr. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én ìrtam a pulmonológiát! Tudod mi a hörghurut??? :D Szerintem nem, mert akkor tudnád,hogy az már alsó légúti(tüdőt érintő) betegség! A krupp tartozik esetleg a gégészetre, de hogy tudj róla, azzal is pulmonológiára utalnak a kórházba!! Sajnos mi rendszeres látogatói vagyunk/voltunk a különböző kórházak pulmonológiai osztályainak, tudom miről beszélek! 7 éve ebben a "rémálomban" élünk... A Spiropent meg egy elavult gyógyszer! Nem kéne egy orvosnak sem felìrni, tele van mellékhatásokkal. Ezt tök jól megìrta Novák dr is! Egyet is értek ezzel. Mint ahogy a pulmonológusok sem alkalmazzák, csak a maradi háziorvosok.. :(
2018. febr. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Reménykedem, hogy esetleg a gégész ad beutalót, hogy a tüdejét is megnézzék.

Azért vittem most a háziorvoshoz első körben, mert a nagylányom elkapott valami vírust, ami most sok gyereken kijött, és gondoltam, a kicsi is csak ezt kapta el tőle. Sajnos nem csak ennyi, viszont ilyen időben nem akarom, hogy még betegebb legyen, mert az Sztk másik településen van, kivárjuk a holnapot (láza nincs, a Berodualt tudom adni, neki írták fel azt is ugyanerre anno.)

2018. febr. 14. 10:11
 10/12 anonim ***** válasza:
Az a kúp nagyon elavult, ne add neki. Ha ennyiszer volt neki egy éven belül, pont határeseten van, hogy állandó gyógyszert kapjon a tüdejére. Én a helyedben a háziorvossal közölném, hogy kérek beutalót pulmonológiára! A spiropenttel semmi baj nincsen, ha megírta Novák ha nem. Tény, hogy vannak már újabb gyógyszerek, nem szokták felírni már nagyon, de alapvetően nincs baja. A ventolin ugyanúgy felprörgeti a szívet sajnos mint a spiropent, de ha muszáj akkor muszáj. Amikor a lányom kórházban volt legutoljára hörghuruttal, 24 órára rátették gépre ami nézi a pulzust stb. Ventolin után 200 körülire felment neki. Berodual is jó. Én a te helyedben nem kísérleteznék otthon!! Ja még annyi, hogy valószínű egy 1,5 éves babyhalerrel sem tudja megfelelően beszívni a ventolint, azért írt az orvos neki spiropentet. Max kérdezz rá, hogy helyette adhatsz e berodualt. De orvos mondja meg, hogy mennyit, mennyi ideig és hány ml salvus vízbe tedd bele, ez a betegség nem játék, hogy te saját kútfőből (vagy még rosszabb, itteni ajánlásra) kitaláld az adagot!!!
2018. febr. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!