Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Volt hasonlóan náthás a...

Volt hasonlóan náthás a babája/gyermeke? Mikorra múltak el ezek a kellemetlen tünetek? Esetlef arcüreggyulladás lehet a háttérben? Már semmit sem értek!

Figyelt kérdés

Hat hetesek lesznek az vegyes ikreim kedden.

Múlthét pénteken észrevettem, főleg a kis lányomon, hogy valami nincs rendben. Sürűn tüszkölt és szörcsögött, persze a férjem letolt, hoy biztos behalucinálom.

Szombaton már kénytelen voltam orrszi-porszivózni a kis nózijukat, a kis fiam orrváladékában halvany zöldes elszíneződest láttam, férjem szerint akkor is csak én láttam oda!

Hívtam a doktornőnket, hogy szerintem betegek ezek a babák. Oké, vasárnap fél 11re kellett menni a maganrendelőjébe, sajnos mint kiderült betegek, és sajnos nem halucináltam, így utólag bárcsak úgy lett volna.

Kaptunk Unasyn-t napi 2x2ml, illetve sterimart, szinupret (ezt csak 3 napig kellett nekik adni), C vitamin, mentolos mellkas kencefice.

Szerdára javúlni látszottak a gyerekek, igaz, hogy hétfő-kedden katasztrófa volt minden, mert egy evés alatt 3-4 alkalommal kellett kiszívni a kis orrukat, hogy tudjanak normálisan levegőt venni.

Szerdán már azt hittem, hogy megyünk kifelé belőle, másnapra a kis lányomnak megint rossz lett az állapota, a kis fiam még elég jól is viselte. Átlagban 37,3 volt a testhőjük, ebböl ugye leveszük az 5 tizedet, még sak hőemelkedésük sincs.

Pénteken ismét találkoztunk a doktornénivel, aki kerdezt hogy hogyan vannak. Elmondtam, hogy napi sok-sok alkalommal már köhögnek, szárazan, folyton szívni kell az orrukat. Egy pillanatig csak nézett bizonytalanul,majd meghallgatta őket és megnézte a kis torkukat, akkor azt mondta hogy egy másik orrspray-t probálunk meg, az antibiotikum továbbra is marad, Reventil az újabb orrspray, de azért menjünk el tüdő rtg-re, mert kiváncsi a kis tüdejükre (gondolom valami nem stimmel), persze errefelé az egészségügyesek nem szeretnek dolgozni, így péntek-szombaton szünetel a röntgen, majd csak hétfőn 10 óra fele lesz valami (hogy zajlik? :( ) addig pedig marad a buzonytalanság....

Az éjszaka folyamán szinte ki tudtam volna csattani az örömtől, hisz a kis fiamnak már nem kellett szivni az orrát, a kis lányomnak pedig alig-alig elvétve, de pont eddig tartott az öröm, a reggeli orrszívásnál már a kis lányomnak kicsinyke véres, darabos izé volt a az orrváladékában, ja és azt mondanom sem kell, hogy mindketten megint taknyolnak mint az állat, a kis lányom meg egyre sürűbben köhög, neki ezen a véres bigyón kívül még mindig sürű-fehér az orrváladéka, a kis fiamnak viszont zöldes, ragadós.

Mi a fene ez? A doktornő-t nem tudom elérni!

Komolyan ilyen ez a tetves nátha? Mikorra akar megszünni, mi a maximum és mi a minimum?

Ez a véres cucc, a leírtak szerint mi lehet?

Még annyit, hogy sírni nem sírnak, enni esznek normálisan, közérzetük jó! A kis lányon veszem ritkán észre, mintha kissé bágyadt lenne, de ezt sem mindig.

Kivagyok teljesen, kérlek ne tartsátok magatokban a megélt helyzeteket, ha csak egy kissé megnyugtató is számomra, az már sok segítség lenne.


2018. márc. 10. 14:22
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

A mentol ütötte meg a szemem, ilyen picinek még nem adható. Úgy tudom nem lélegezhetik be a mentol olajat 2 éves korig, bár olyat is olvastam, hogy csak 4-5 éves kortól adható.

Nekünk megfázásra Nasivin cseppet ír az orvos tengervíz, orrszívó és az meg is gyógyítja a náthát.

Azt sem értem, miért kapnak antibiotikumot?

Az orrszívót meg ilyen piciknél óvatosan kell használni, könnyen lehet, hogy túl erősen szívta, azért sérült meg a belső járat.

orrszívó előtt mindenképp kell tengervíz.

Én megkérdeznék más orvost is. Ügyeletet szoktam felhívni, elmondom hogy vannak, majd tanácsot kérek, mit tegyek. Nem viszem be a gyereket és nem hívom ki őket, nagyon készségesen válaszolnak, sokszor visszahívást is kérnek, hogy megbeszéljük mi változott.

2018. márc. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Gondolom az antibiotikum az a zöldes orrváladék miatt kell.

Legkisebb fokozaton szívom a kis orrocskájukat, és stremiárt is használok mielött leszívom nekik, igyekszem minnel ovatosabban, viszont mikor egyedül vagyok és nem tudom úgy megfogni őket, izegnek-mozognak, akkor lehet megesik, hogy kissé megcsúszik.

2018. márc. 10. 16:04
 3/5 A kérdező kommentje:
Felhívom a védőnőt, hátha tud valami ésszerűt mondani.
2018. márc. 10. 16:05
 4/5 anonim ***** válasza:
A védőnő nem orvos!
2018. márc. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

3 ev alatt mentolt nem

Szabad!!! Se mellkasra, sehova! Tanultam...

Vissza kell vinni orvoshoz oket! Ha nincs lazuk, nagy baj nem lehet.

Ha marhara aggodsz vidd oket ugyeletre.

2018. márc. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!