Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire fog fájni a szülés?...

Mennyire fog fájni a szülés? A gátmetszés fáj? A szülés utáni varrás mennyire kellemetlen? Nektek mennyi ideig tartott a szülés?

Figyelt kérdés

Egy hét van a szülésemig

December 21 re vagyok kiírva

Nagyon félek

A férjem bent lesz velem a szülőszobán

28/N


2017. dec. 14. 14:18
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
57%

Ha azt írom, hogy rohadtul fáj, akkor lemondod?

Pár nap, és túl leszel az egészen, ott lesz a sejemhajú, púder illatú, rózsaszín baba, akitől elolvadsz, és tudod, hogy megérte. A többi nem számít.

2017. dec. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
95%

Mindenkinek egyéni.

A szülés nagyon fáj, hiszen egy elvileg kicsi lyukon jön ki belőled egy másik ember...

A gátmetszést ált. nem szokták érezni, én pl az első szülésnél csak a zárójelentésből tudtam meg, hogy csináltak. A varrásban igazán az volt a kellemetlen, hogy az éppen agyon-szanszét strapált alfelem már ki tudja mióta kb a levegőben volt, de amúgy nem annyira vészes - főleg azokhoz képest amik előtte történtek 😅

Hogy konkrétan a szülés meddig tartott gőzöm sincs, egy idő után már abszolút nem foglalkoztam az idővel! Csak annyit tudok, hogy a másodiknál (indított volt) kb 6:30-kor kötötték be az oxitocint, 8-kor burkot repesztettek és 10:27-kor született meg, de hogy ebből mennyi volt a vajjúdás, vagy hány nyomásra lett meg gőzöm sincs!

Az elsőnél még ennyi konkrét információt sem tudok.

A párom nekem is bent volt mindkettőnél

2017. dec. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
A vajúdás eléggé fáj, az összehúzodások a fő fájdalom források, de van köztük szünet, ki lehet bírni, a kitolás inkább nagyon nehéz volt nekem, mint fájdalmas, első gyereknél volt gátmetszés, nem éreztem semmit belőle, pedig előre mondták, megbeszéltük, hogy szükséges. A varrás nem fájt, nagyon jól elérzéstelenítették. Ami fontos, hogy ha nem érzéstelenítettek eléggé, akkor szólj! Másodiknál nem volt gátmetszés, az előző helye felszakadt, nem éreztem, arra a 2 öltésre nem érzéstelenítettek injekcióval csak sprével, mégse éreztem nagyon, pici szúrás, de ennyi. Abszolút nem volt olyan rémes, mint amiket olvastam szüléstörténetekben! Ne aggódj, minden rendben lesz! Minden jót!
2017. dec. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
56%

Nekem is indították az első babámat, és már az elején mondtam a szülésznőnek, hogy bármit hajlandó vagyok aláírni fájdalomcsillapítással kapcsolatban. xD egy pár órát azért így is vajúdtam oxitocinnal, amit úgy tudnék leginkább jellemezni, hogy nem valahol fájt, hanem én fájtam.

De tényleg nagyon egyénfüggő, hogy ki hogyan viseli a fájdalmat, de egy biztos...ahogy kint a baba, már el is felejted, és fel sem tudod idézni. :)

2017. dec. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy kb. 8.5 óra telt el a burokrepesztéstől a lányom megszületéséig. A gátmetszést és a varrást az epidurális érzéstelenítés miatt nem éreztem. És nekem azonnal hatott, ahogy bekötötték. :)
2017. dec. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem hosszú volt, csak a kórházban 12 óra.


Én a gátmetszést nem éreztem, de szerintem kaptam injekciót hozzá. Nem emlékszem. A varrást szintén nem éreztem, csak azt, hogy siklik a "cérna" a bőrömön át. De egyáltalán nem fájt.


Tehát nekem csak a fájások fájtak, minden más oké volt :)

Sok múlik azon, mennyire tudod felvenni a fájások hatását. Ha meg tudod szokni (hülyén hangzik, mert nem lehet :D) Akkor könnyebben viselheted. De ha a végéig minden fájást új fájdalomként élsz meg, akkor nehezebb.


Ahogy kibújt a fiam, utána már nem is emlékeztem az előző órákra. Erre gondolj.

2017. dec. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
A szülés fájt, de mondjuk jobban megviselt, mikor Egy agresszív hányós-hasmenős betegségben kiszáradtam. A gatmetszest és a varrást egyáltalán nem éreztem. Mondjuk előre megbeszéltem az orvosommal, hogy ez a kettő nekem nagy mumus egy gyerekkori baleset és műtét miatt, így átbeszéltük, hogy hogyan történik és megígérte, hogy nagyon körültekintő lesz.
2017. dec. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Őszintén? Rohadtul tud fájni. Persze vannak szerencsésebbek is, akik hamar és/vagy kevesebb fájdalommal túl vannak rajta, de azért nem ez az általános, pláne első gyereknél. De így utólag azt mondom, hogy az utolsó héten már ne rémtörténeteket olvassál, amik a neten keringenek, hanem próbálj arra koncentrálni, hogy minden rendben lesz!


A gátmetszés amúgy nem fáj, nem is érzed gyakorlatilag, mert fájás közben vág fel a doki. A varrást meg normálisabb helyeken érzéstelenítés után végzik már, úgyhogy abból sem érzel semmit, csak egy picit kellemetlen meg hosszadalmas, és nyilván fáradt is vagy már addigra eléggé. Hogy utána milyen érzés, amikor elmúlik az érzéstelenítő hatása, azt most hagyjuk...

2017. dec. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Rohadtul fâj, mikor benne vagy. A legvègen azt hiszed, ezt nem fogod túlélni. Amikor megszületik, ez az érzés azonnal törlődik, csak a földöntúli boldogság van , hogy megcsináltad, itt a babád :) . A varrás nem fáj már annyira. Nekem 3 szülesem volt. Első : 18 óra, masodik 4 , harmadik meg 2,5
2017. dec. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 Tubarózsa ***** válasza:

Szia!

Fáj, de hogy mennyire? Mindenkinek más. Nekem utólag vissza gondolva nem volt "annyira" fájdalmas. (bár többször mondtam férjemnek én ezt nem bírom tovább...) de ahogy megszületett a pici elmulik a fájdalom :)

Gátmetszést nem tudom. Nem volt már idő rá. Szóba se került. Én repedtem, de csak onan tudtam meg mikor szülés után mondta a doki és összevart. Varrás nem volt vészes, kicsit kellemetlen inkább. Kétszer kaptam szurit közbe. Kórházban a varrat miatt nem bírtam ülni. Amikor a doki kiszedte akor sokkal jobb volt, de nem az igazi még. 1-2het kellett mire nem éreztem/nem fájt /nem volt kellemetlen. A szülés tokkal-vonoval kevesebb mint 4óra volt. (7korul jöttek a fájások, 9utan kórházba értem, 9.40 körül szülőágyon voltam 10.15re lett meg.) ahoz képest, hogy első baba elég gyorsan és könnyen szültem. Én is nagyon féltem, azt kívántam olyan szülésem legyen mint anyunak. (neki még könnyebb/gyorsabb volt anno)

Ne aggódj minden rendben lesz. Rém történeket ne olvass szerintem se. Gondolkozz pozitívan. ;)

Könnyű szülést :)

Üdv 27N /3honapos a fiam, friss az élmény/

2017. dec. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!