Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mesélnétek arról, hogy milyen...

Mesélnétek arról, hogy milyen az, ha beteg a gyereketek? 0-3 évesek.

Figyelt kérdés

Sose voltam beteg a megfázáson kívül. Született egy fiam és 1 éves kora után lett először beteg. Elmentünk orvoshoz aki egyből sorolta, hogy és, adtam neki ezt? Adtam neki azt? Gyógyszer nevek, orrspray nevek..

Ott álltam és hülyének éreztem magam, hogy semmit nem adtam még neki.


Nem tudok más szülőkhöz fordulni, így tőletek érdeklődnék.


Mikor szoktátok orvoshoz vinni a gyereketek? Egyből vagy bizonyos esetben érdemesebb várni?

Mivel csillapíthatom a náthát orvos nélkül?

Meddig szokott tartani egy nátha?

Mit csináltok ha nem akar enni a gyereketek?

Milyen jelei lehetnek egy komolyabb betegségnek? Pl fül fájás egy nem beszélő gyereknél?


Köszönöm!


2018. márc. 13. 18:08
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

Jó ég, fura a dokitok :-)


Örülj neki, hogy nem betegeskedő a gyermeked.


1. Akkor viszem orvoshoz, ha komoly a baj. Eddig oltáson kívül és a születésén kívül nem látta orvos.


2. Meleg mézes teával, megemelt fejpárna (nekünk bevált, jobban tudott aludni), még a Béres cseppel szoktam ráerősíteni az immunvédelemre, C vitaminnal.


3. Pár nap, max egy hét.


4. Ha beteg, nincs étvágya. Majd elmúlik, egy évesnél sem lesz gond :-)


5. Ha komolyabba baj, általában passzív a gyermek (nem akar játszani, csak fekszik, kedvetlen stb) és fájlalja, amije fáj, panaszkodik sír, oda mutogat, fogja ott.


Fülfájást úgy tudod leellenőrizni, hogy a füle előtt, az arccsontjánál finoman megnyomod. Ha felsír, akkor fül vagy arcüreg gyulladása is lehet, de ha nem betegeskedő, akkor nem biztos.

2018. márc. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%

Akkor inkább módosítsd 1-3-ra a kérdésedet.

1 év alattinál ugyanis minden más, 6 hó alatt még kritikusabb, de te már ezen túl vagy.

1 év alattinál egy nátha is kórházhoz vezethet.

1 év alatt pl.: tilos a méz, csakhogy az első válaszolóra reflektáljak.

És nem, nagy baj esetén se feltétlenül levertek, bágyadtak.

Mi kerültünk 7 hónapossal úgy az intenzívre, hogy egész nap jókedvű volt, nevetett, játszott, jól evett, este pedig csövön lélegeztették. Komplikált lázgörcsöt kapott a semmiből. 2 nap alatt jöttek csak rá, hogy vesemedencegyulladás okozta, tünete nem volt.

2018. márc. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%

Orvoshoz akkor viszem, ha 3-4 napnál tovább tart és nem látom hogy javulna vagy esetleg még rosszabbul is lesz. De ezt így általánosságban nem lehet leírni, látom ill. érzem, hogy mikor vigyem. Tehát egy kis orrfolyás és kis köhögés miatt nem rohanunk az orvoshoz.

Szoktam inhalálni salvus vízzel, teát főzök neki (normál esetben csak vizet iszik, de ha beteg akkor teát kap), narancsot facsarok neki, c vitamint +béres cseppet is adom neki (ezt mondjuk alapból is kapja), ha kell akkor szívom az orrát esetleg nurofent is adok neki ha lázas vagy ha nincs is láza de látom, hogy levert.

Az evés nem idegesít annyira, ha pár napig nincs étvágya és csak pár falatot eszik az nem baj. Az ivást viszont nagyon erőltetem, sűrűn kínálom és pont azért kap teát, mert abból jó sokat meg tud inni.

2018. márc. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
40%
Már nem rohanunk orvoshoz. Csak egyszer mentünk betegség miatt, azóta mindig ugyanaz a menetrend. Már a betegség előtt 1-2 nappal vannak gyanús jelek. Nah akkor már tudom hogy valami bujkál benne. Éjjel felsir, rosszul alszik, aztán bereked. Másnap hoemelkedes, max 38. Iszik rengeteget de alig eszik, nem erőltetem, azt kapja amit imád, ilyenkor bünözünk:). Almosabb, elején csak nez ki a fejebol. Alszik kétszer napközben. Először megijedtem, vittük dokihoz. Kicsit piros torok, benyalt valami virust. Lazcsillapitas es orrsprayn kívül nem kapott mast. Landzsas utifut a köhögésre mezes hagymateaval, extra cebion csepp beres cseppel. Eddig mindig bevallt azóta dokihoz se vittem (1eve kb)
2018. márc. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom ki pontoz lefelé, nekem mind hasznos volt.

Szerencsére mi is csak vitaminokat kaptunk meg egy gyógyszertárban kikeverendő orrsprayt.

Inkább az ad tehetetlenség érzetet, hogy nem tudja elmondani mi a baja.. :(

2018. márc. 14. 08:24
 6/6 anonim ***** válasza:
Jah es orrdzivas ezerrel.jobbulast
2018. márc. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!