Kenhetem Bepanthen Plus kenőcssel az arcukat?

Figyelt kérdés

A történet csupán annyi, hogy 2 hete felbukkant az ikreimnél a tejallergia. A védőnő azt mondta, hogy majd magától el fog múlni.

Kezdödött 2-3 piciny pőttyel, mostmár a fejbörükön, nyakukon, mellkasukon és az egész arcukon, söt még a füleikben is vannak pöttyök. Az arcocskájukon egybe olvadtak, a kis lányomnak borzasztó csúnya lett, mármint hogy valami lerakódásos dolog keletkezett neki.

Tegnap telefonon és sms-ben (képet küldtem a sebről) konzultáltam a gyermekorvosunkkal. Külföldön van jelenleg és így nem tudta őket megnézni, ő azt mondta hogy irány az ügyeletes és Advantan kenőcsöt írassak ki, majd napi 1x kenjem az arcocskájukat és az érintett börfelületet.

Ettöl független en a védőnőt is megkerestem, ő hypoallergén tápszert javasolt, majd a doktornőt vissza hívtam, hogy azt válltsunk a. Szerinte nem, mert maradhat a milupa szenzitív, ha normálisan híznak tőle.

Oké, hallgatok rá. Gondoltam tegnap.

Irány az ügyelet, ott nem írták ki az Advantan-t, hanem helyette Unguentum aluminii acetici tartarici fono vii parma ezt a kenőcsöt írta ki.

Napi 5x írta elő az ügyeletes orvos. Oké, fene gondolta hogy baj lehet, hát végül is ő az orvos.

Este megtörtént az első kezelés, majd éjszaka mikor a kis fiam ébredt, megint lekentem. Etetés közben vettem észre, hogy a tarkónál a kponya alján valami kis kidudorodó csomó van. Azonnal lázmérés és hasonló dolgok, de persze semmi. A közérzete teljesen ok, ha hozzá éretem a kis csomóhoz nem vállt zaklatottá.

Utána már egész éjszaka nem is aludtam, a netet bújtam. A reggel megint bekentem őket. Majd délelött a következő evésnél ahogy játszottam a fiammal már a kis mellkasán is véletlen szerűen tapintható volt egy kis csomó. Azonnal hívtam a férjem, hogy mi a büdös fene van, most mit csináljak. Mondta, hogy ellenörizzem le a kis lányunkat is, igaz hogy neki a mellkasán nincs, de a tarkóján neki is ott van 2 csomó.

Férjem nyitotta fel a szemem hogy ez a rohadt kenőcs... aluminium oxidot tartalmaz, azonnal hagyjam abba.

Igy is történt, majd beszéltem a doktornőnkkel és mondta, hogy kedden kiírja nekünk az Advantant, addig meg nyugi.

Utána olvastam az Advantannak, arcon egyálralán nem lehet alkalmazni és 4 hónaposnál fiatalabb babáknál sem.

Fogom a fejem, hogy ezek mind hülyék ahogy vannak. Hihetetlen, komolyan mondom. Biztos nem fogm kenni a gyerekem ezzel a szteroidos kenőcssel, a szemhélya is tele van pöttyökkel, es elméletileg simán zöld hályogot okozhat, mert a szemkörnyékéröl is egy-kettő felszívódik.

Van itthon bepanthen baby, azzal kentem be az arcocskájukat, abban biztosan nincs semmi káros. Sógornőmmel hozattam bepanthen plus-t, hisz tudatomban vannak a jótékony hatásai. Ez nem is baj! Viszont a betegtájékoztatóban sehol sincs, hogy ilyen kis gyerekeknek lehet kenni.

Szerintetek? Nem gondolom, hogy napi 2-3 alkalomtól bármi bajuk lenne.


2018. márc. 31. 17:23
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

A B Plus fertôtlenítô-hámisító, kisebb bôrsérülésekre való. Nem ilyesmire.

Szerintem hallgass az orvosodra, nyilván tud mérlegelni, hogy lehet-e alkalmazni egy kenôcsöt vagy nem. Te meg nem vagy orvos, ha jól gondolom. Mondd el neki az aggodalmad, és tájékoztasd, hogy mit használtál (és mit nem) a gyerek bôrén.

2018. márc. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha tejallergia, akkor soha nem fog elmúlni külső kencézéssel.
2018. márc. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Cink van benne, nem arcra valo.
2018. márc. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A hiloallergen tapszert felejtos. Az nem tejfeherje allergiara valo.


Pepti, neocate, pregomim. Amig kapjak a sima tapszert csak rosszabb lesz. A csomok pedig nyirokcsomok az allergia miatt. Antihisztamint kellene adni. Fenistil van otthon? Azonnali tapszer valtas. Bepanten sensiderm mehet arcra.

2018. márc. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem bízok ebben a gyermekorvosban!

Egyáltalán nem. Es nagyon fontolgatom, hogy keresek másikat, itt csak ő van, a másik 40 kilóméterrel odébb lenne.

Kedves első! Nyilván nem fogok ilyen sz*rságokat rákenni a gyerekem arcára, mikor a betegtájékoztatóban ott van feketén és fehéren, hogy 4 hónapnál fiatalabb babának nem lehet alkalmazni! Es nem is fogom, ez az én döntésem.

Köszönöm a hasznós infókat, le fogjuk cserélni.

A nyirokcsomó duzzanat a kenőcs után következett be.

2018. márc. 31. 18:02
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyerekorvost nem is vàltasz egy gasztroshoz talàn érdemes lenne elmenni. Az én fiamnak ugyan ez volt plusz a széklet mutatta, hogy baj van és allergiás. Novalac Allernovàt eszik +a bőrtüneteket bephanten sensidermet hasznàlunk.Teljesen elmúltak a tünetek. Ez mellett egyébként ha ilyen érzékeny a bőre érdemes a tisztàlkodàsi szerekre, mosóporra stb odafigyelni.Kitartàs
2018. márc. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
B plus helyett próbáld ki a Bepanthen sensiderm krémet- bőrirritációra,ekcémára, érzékeny bőrre van, babák számára. (Ìrta is valaki.) Nem biztos, hogy ez megoldja a gondot, de ártani biztosan nem fog.
2018. márc. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!