Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » A szülőket kötelező tájékoztat...

A szülőket kötelező tájékoztatni az első védőoltás (BCG) időpontjáról és mellékhatásairól?

Figyelt kérdés

Ezt írta valaki:

"A BCG oltást nem vagy köteles a kórházban beadatni!! Jogilag 6 heted van rá, azaz a gyermek 6 hetes koráig kell hogy megkapja. Ha te nem akarod, hogy a kórházban 2-3 naposan beadják neki, akkor megteheted, csak előre szólni kell!! Utána a saját gyerekorvosod is beadhatja neki."


[link]



2018. ápr. 2. 20:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk beadták a kórházba a 3.dik napon.De nem is említette senki, hogy 6 hétig várhat vele az ember.

Mondjuk Magyarországon élünk.

Angliába egyáltalán nem oltanak BCG-vel.

2018. ápr. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Valakinek elvitték a gyereket a védőnők és visszahozták már beoltva. Ez így nem valami korrekt eljárás.
2018. ápr. 2. 20:22
 3/15 anonim ***** válasza:
92%
Én ki szoktam bukni, ha nem tájékoztatnak valamiről, de mivel kötelező oltás úgyis mindegy, és egyszerűbb ha ott beoltják, miért jobb később?
2018. ápr. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
A fenti linkelt olvasmányt javaslom elolvasni.
2018. ápr. 2. 20:31
 5/15 anonim ***** válasza:
31%
Az én fiamnak akkor adták be mikor kimentem a látogatókhoz, őt meg betoltam a csecsemősökhöz (nálunk csak abból a szobából egy ablakon ketesztül lehet őket megnézni). Behúzták a függönyt egyéb vizsgálatok miatt, mire Beértem a gyerekért közölték, hogy Ja anyuka egyébként beoltottuk a gyereket. Köpni nyelni nem tudtam.
2018. ápr. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Engem sem tájékoztatták, beoltották és kész..
2018. ápr. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nekem is furcsa, hogy ilyen (önkényes) helyzetbe hozzá az újdonsült anyákat.
2018. ápr. 2. 20:39
 8/15 anonim ***** válasza:
92%

Mi furcsa ezen? Előre tudod, hogy úgy jösztök haza már a kórházból, hogy megkapja. Ha nem akarod, tegyél ellene.


Én ellenkezőleg pont azért voltam kibukva, hogy nem kapta meg a lányom a kórházban.

Akkoriban oltóanyag hiány volt.

2018. ápr. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Azt megmondanád hogyan tudhatnám előre, ha nem tájékoztatnak?
2018. ápr. 2. 20:47
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk este szólt a csecsemos, higy hajnalban 4-6 között viszi a fiamat oltasra és Vervetelre. Ha alszom nem ébreszt fel csak eltolja ne ijjedjek meg, max. 20 perc és hozza vissza.


Épp ébren voltam, pont szoptattam mikor jött. Mondta, hogy ha befejezte az evest vigyem be.

2018. ápr. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!