Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » A szülőket kötelező tájékoztat...

A szülőket kötelező tájékoztatni az első védőoltás (BCG) időpontjáról és mellékhatásairól?

Figyelt kérdés

Ezt írta valaki:

"A BCG oltást nem vagy köteles a kórházban beadatni!! Jogilag 6 heted van rá, azaz a gyermek 6 hetes koráig kell hogy megkapja. Ha te nem akarod, hogy a kórházban 2-3 naposan beadják neki, akkor megteheted, csak előre szólni kell!! Utána a saját gyerekorvosod is beadhatja neki."


[link]



2018. ápr. 2. 20:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szóltak. Mikor mentünk haza, és vártuk a zárolat, akkor jött a csecsemős nővér, és mondta hogy beadja neki.
2018. ápr. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
97%

"Azt megmondanád hogyan tudhatnám előre, ha nem tájékoztatnak?"


Úgy hogy tájékozódsz! Ahogy a fenti cikket megtaláltad most, megtalálhattad volna szülés előtt is.

2018. ápr. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
87%
Mivel kötelező a BCG, szerintem édes mindegy, hogy mikor kapja meg, sőt... praktikai szempontokból jobb is így, hiszen 6 héten belül elmászkálni a picivel nem a legkönnyebb. Én örülök, hogy megkapta a kórházban, egyszerűbb volt így és hamarabb védett is lett.
2018. ápr. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
79%

Kötelező oltás lévén nem mindegy?


Nálunk egyik oltás sem okozott hőemelkedésnél nagyobb gondot.


Ez megint csak hangulatkeltés, felesleges hiszti... Le lehetne állni vele és meg lehet nézni a szrul átoltott országokat. Kifogás mindig lesz, ahogyan rémtörténet is. Én senkit sem ismertem, akinek komolyan ártott volna oltás.


Esetleg azt tudom felhozni, hogy nem voltunk sem TBC - sek, sem kanyarósak, sem torokgyíkosak. Jaaa, hogy arról még nem hallottál? Olvass utána! Tudod, ez mind olyan mint a rák. Sokan szerintem az ellen is oltatnánk ha lenne egy ilyen hatékonyságú vakcina, nemde? Rengetegen haltak bele ezekbe a betegségekbe. Mi már nem ismerjük őket. Azóta megy ritkaságszámba, amióta oltanak ellene. Lenne itt sírás-rívás, ha megszűnnének ezek az oltások...

2018. ápr. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
95%

Tan nem egy román pletykaoldalra kellene alapozni...

Amúgy meg épeszű nő felkészül a terhességre és az alatt a szülésre, a gyermeknevelésre, így elvileg tisztában van vele, hoyg a gyereket mikor, miért és mivel oltjak

2018. ápr. 3. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!