Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Vashiánynál 3.6-os értékre...

Vashiánynál 3.6-os értékre mit adnak majd 2 évesnek? Ez nagyon alacsony érték, hétfőn tudunk csak visszamenni dokihoz.

Figyelt kérdés
2018. ápr. 6. 22:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem Maltofer cseppet. Az én fiamnak igaz 1 évesen, de 4 lett a vasa. Ő Maltofert kapott. 3 vagy 4 hónapig kellett adnom neki már nem emlékszem, aztán a kontrollon már jó volt a vasa.
2018. ápr. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

9 hónapos lányom szintén Maltofer cseppet kapott, valószínűleg a te gyerkőcöd is azt fog kapni.

A lányom 3 hónapja szedi, most lesz a kontroll. Kíváncsi leszek mennyit javult a helyzet.

2018. ápr. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Bocsi az offolásért, de hogy jöttek rá ilyen kicsi gyerekeknél a vashiányra?
2018. ápr. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat volt beteg, most egy hónapot egyfolytában, felső égúti dolgokat kapott el, és nehezen gyógyult, illetve 1-2 nap alatt újra beleesett. Ezért küldtek el vérképre. Amugy sápadt is, és az étvágya sem az igazi.
2018. ápr. 7. 11:26
 5/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm, hogy válaszoltál. Lehet, nálunk is jó lenne egy vérkép, sokat bezegeskedik mostanában. Viszont én mindig centrumot adok neki, abban van vas. Nagy nehezen találtam rá.
2018. ápr. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Nálunk a sápadtság, a karikás szem és a "toporgó fejlődés" volt a feltűnő.

Néhány hét után ugrásszerűen fejlődni kezdett. Élénkebb, jobb a színe. A szeme még mindig karikás, de már nem vészes.

2018. ápr. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm neked is! Nálunk nem voltak ilyen gondok, de a betegeskedés miatt én is vashiányra gyanakodtam. Rendesen étkezik, sokat van szabad levegőn és mégis.. Vitaminokat is kapott rendszeresen, egy idő után vettem észre, hogy a vas nagyon kevésben található csak meg. Szerencse, hogy ilyen orvosotok van, aki vérképet csináltat. A mi gyerekorvosunk azon a véleményen van, hogy gyereket ne szurkáljunk, ha nem muszáj. Maradnak a gyógyszerek :-(
2018. ápr. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ááá, evéssel képtelenség bevinni a szükséges mennyiséget. Ahogy néztem, a lányomnak napi 11mg kellene, de ha 5-öt sikerült, az csúcs volt.


Ha ragaszkodsz hozzá, akkor csak ad beutalót az orvosotok, elvégre a gyerek a tiéd, te hallgatod a sírást a laborban...

2018. ápr. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, nephrológiára jártunk és az orvos figyelt fel arra, hogy sápadt, ő kérte a vérvételt. Az étvágya se volt az igazi.
2018. ápr. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 rabbit67 válasza:
A MALTOFER tartalmazza a legtöbb elemi vasat és ez az ami számít. Amikor észlelik a vashiányt a labor eredményben, akkor 3 hónapig adni a (betegnek) gyermeknek felnőttnek egyaránt, majd utána kontroll vérkép. Ha minden jó, akkor is a készítményt 2-3 hónapig adni tovább, majd megint vérkép és vége. Minimum 3 hónap alatt töltődnek fel a vasraktárak az ember szervezetében.
2018. ápr. 13. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!