Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Miből veszitek biztosra, hogy...

Miből veszitek biztosra, hogy ovis gyereketeknek tényleg fáj a hasa, vagy csak kamuzik?

Figyelt kérdés
Nem látszik rajta, hogy fájna neki. Nem lázas, nincs egyéb tünet. Csak azt mondja, hogy fáj. Furcsa mód legtöbbször este, de reggel is szokta mondani. Milyen keresztkérdést tegyrk fel, amiből kiderül az igazság?
2018. ápr. 25. 11:15
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

Nálunk általában kaki előtt fáj neki kicsit.


De én azt szoktam bevetni, hogy megyünk-e játszótérre, vagy bringázni, kér-e nasit, fagyit.

Ha fáj a hasa, akkor ugye nem a válasz, ha nem fáj, vagy csak minimálisan, akkor igen a válasz.

(5 éves a fiam)

2018. ápr. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Onnan, hogy azt mondja, fáj.


Nem lehet, hogy nem akar oviba menni? Lelkére vevős, rágódós gyerek? Mert nagyon könnyen fájhat neki pszichológiai alapon is.

2018. ápr. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
Más tünet is járul hozzá. Étvágytalanság, szélgörcs, bágyadtság, szokatlan a széklet állaga és kéri, hogy simizzem meg. Kisgyerekeknél gyakori a vírusos fertőzés, a hasfájás pedig egy nagyobb betegség előjele is lehet, sőt kísérője. Egy sima megfázás is okozhat hasfájást. Fontos lenne egy bizalmi kapcsolat, mert ha iskolás korában sem bízol meg benne, vagy tényleg szokott betegséggel füllenteni, akkor ott már nagyobb a tét. Én nem feltételezném az ovisomról, hogy füllent, bár ő nyíltan megmondhatja, ha nem akar oviba menni. Volt már olyan, hogy nem vittem, mert tudtam vele lenni, ettől nem dől össze a világ. De én abból indulnék ki, hogy fáj neki és próbálnám az okát kideríteni, elvinni orvoshoz is akár. Lehet oka még vakbélgyulladás is vagy egyéb betegség.
2018. ápr. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
41%
Adj neki gyógyszer gyanánt egy szem c vitamint. Ha utána is fáj akkor biztos fáj, ha elmúlik akkor kamu. Nekünk ez mindig bejött.
2018. ápr. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Legtöbbször ugye este fáj. Innen következtettünk arra, hogy talán nem is igaz. Nem szeret mostanában egyedül aludni. Talán ezért mondja. Székletével, kedvével nincs gond. Csak bennem ott van, hogy mi van, ha tényleg fáj neki? Elég jó a fájdalomtűrő képessége is, talán ezért nem látszik rajta. Viszont még ellene szól, hogy azt mondja, mindenhol fáj. Ha lokalizált lenne, már elvittem volna orvoshoz. Így nem vagyok benne biztos, pláne, hogy nálunk csak felnőtt orvos van a gyerekeknek is.
2018. ápr. 25. 12:12
 6/10 anonim ***** válasza:

Nalunk ez rendszeres gond, de eleg szorulasos kislany.


Altalaban akkor faj, ha aludni kell vagy olyat amihez nincs kedve.


Szekletvizsgalat, vervetel, ultrahang es pszchilogus volt a kalvariank.


Minden negativ, szerencsere, kiegyensulyozott gyerek semmi baj sincs vele...


En a helyedben elvinnem ezekreva vizsgalatokra, en azota megnyugodtam, hogy ez egy vedekezes avnem szeretem dolgok ellen

2018. ápr. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyenek kétségeid a gyerek fájdalma felől. Egy ovis csak akkor mondja, hogy fáj, ha tényleg fáj neki. Nem kell, hogy organikus oka legyen, nem kell, hogy baja legyen, elég ha fél valamitől, bántotta valaki, történt valami olyan, amit nem akar elmondani.


Sajnos személyesen tapasztaltam meg ezt, majdnem fél évig kínlódtunk vele nap mint nap.

2018. ápr. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja, nyugodtan vidd el orvoshoz, mondd el, hogy mi a baj. Vérvételt és ultrahangot mindenképpen kiír, és akkor legalább megnyugodhatsz, hogy szervi baj nincs. Aztán lehet keresgélni, hogy mi nyomja a kis lelkét.
2018. ápr. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ovi után elmegyünk.
2018. ápr. 25. 13:46
 10/10 anonim ***** válasza:
Az enyém és egy ismerős kislany is szokta mondani, hogy fáj a hasa. Az enyém indulásnál leginkább, mert nem szeretne óvodáva menni. Ha azt kérdezem, hogy menjünk a doktornénihez? Akkor érdekes egyből nem fáj - úgyhogy szerintem simán tudja mondani egy óvodás anélkül is, hogy tényleg lenne panasza. Érdekes ha játszótérre indulunk sose fáj és hétvégén se.
2018. ápr. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!