Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Véleményeket kérnék 9 hónapos...

Véleményeket kérnék 9 hónapos lázas baba?

Figyelt kérdés

A sógornőm kisfia 9 hónapos. Első baba. Túlzottan félti. (Annyira, hogy 5 hónapos koráig nem merte egyedül fürdetni, minden fürdetést a nagyi csinált, aki 2 házal arrébb lakik és szegény hiába tolta le, ha nem segített akkor inkább elmaradt a fürcsi.

Na szóval. Nekem is van gyerkőcöm, már 10 éves, most várom a második kisfiúnkat. De valami nagyon feltűnt. A sógornőm kisfiának bármi apró baja van azonnal beletöm az anyukája valami gyógyszerfélét. Pl 37.6 fokos hőemelkedésre lázkúp plusz Nurophen szirup. Egyáltalán nem gondolkodik. Múltkor a baba 2 napon keresztül hányt, ami idő alatt 1 üveg Nurophent és még plusz valami mást is beleerőszakoltak. A második nap estéjére már sugárban hányt szegényke, ment a hasa és állandóan sírt. Akkor volt kb 7 hós. Azt mondták jön a foga és azért. Mondtam nekik, hogy fogzástól nem megy a hasa és a hányás sem kellene, hogy ilyen erős legyen, nem lehet hogy a sok gyógyszertől kikészült a gyomra? Enni sem akart, ennek ellenére félóránként próbáltak beletömni valamit.

Hogyan tudnám sértődés nélkül elmagyarázni a szülőknek hogy amit tesznek az nem biztos hogy jó?

Szerencsére jól fejlődik a baba, de a nevelési módszerük katasztrófa. És nem csak ezen a téren.

Tudom, nem az én gyerekem, de néha sajnálom szegényt.


2018. jún. 30. 11:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Vagy megsértődik vagy nem, ez nem a te dolgod. Vagy el akarod neki mondani bevállalva a sértődést vagy nem kockáztatsz és nem mondod. A sértődés esélyét mindenesetre csökkenti az előadás módja. Nem kioktató, hanem partneri, a saját tapasztalatodat, gyakorlatodat mondd el, ne az övét szidd. A köztetek lévő viszonytól is függ, hogy mennyire fogadja el a véleményedet. És nem biztos, hogy rögtön elismeri, de attól még átgondolhatja és később módosíthat a gyakorlatán.
2018. jún. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%
Eskáhá... Semmi közöd hozzá. Kotnyeles liba.
2018. jún. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
9%

Nem lesz baja a gyereknek. Tudom jólesik olvasni hogy "húú a sógornőd de hülye, neked tök igazad van, beszélj vele gyorsan mielőtt tönkreteszi a gyereket!!!" de sajna nem ezt írom. Ne szólj bele.


(nyugi, sok itt a pletyis Magdi anyus imád ilyenkor károgni szóval lesz aki azt fogja írni amit vársz)

2018. jún. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem viszont lehet attól baja ha minden ok nélkül belenyomnak naponta egy flakon nurofent, én akkor sem adtam a lányomnak, amikor 38,3 volt a láza, úgy gondoltam ha feljebb, majd akkor, de szerencsére nem ment feljebb. Mondd el neki a tapasztalataidat, véleményedet, de kedves, normális stílusban, ha nem érdekli akkor úgysem tudsz mit csinálni.
2018. jún. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A nurofen dobozan rajt van mennyi a napi adag nem hiszem, hogy 1 flakonnal letoltak neki.Olvasni nyilván tudnak.Lehet hasmenés fogzaskor.Nalunk pld jön a gyerek 6.dik foga és megint megy a hasa,pont mint az előző 5fognal.Viszont én olyat nem hallottam, hogy fogzasnal hánynak a babák..Ha jól fejlődik a baba, akkor biztos rendesen ellátják.


Hagyd őket ,az ő babajuk és nyilván a legjobbat akarják neki.

2018. jún. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hasmenés igenis lehet fogzáskor,nálunk is volt meg a gyerekorvos is mondta.Biztos hogy nem olyan felelötlenek hogy 1 üveg Nurofent adtak a gyerköcnek ugyanis a dobozán rajta van napi hány milit szabad biztonsággal adni neki.Én sem őrülnèk ha a sogornöm beleszolna még ha jó indulattal is,én egy kicsi tulzást érzek.
2018. jún. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igazatok van. Nem fogok beleszólni. Próbálok kedvesen tanácsot adni ha látom, hogy megint túlzásba esnek max. És nem hülyéskedek! Valóban 1 doboz Nurofen szirup fogyott el!
2018. jún. 30. 19:27
 8/8 anonim ***** válasza:
Hívd fel a testvéred figyelmét, hogy a Nurofen túladagolása májkárosító, ami visszafordíthatatlan állapot. A máj nagy tartalékokkal rendelkezik, de ha tényleg tönkrement, csak a májátültetés segít, és nem mindenki tudja megvárni, míg kerül neki donor szerv. Meg hát azért utána se az igazi...
2018. júl. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!