Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Van olyan rovarcsípés ( a...

Van olyan rovarcsípés ( a kullancson kívül) ami olyan bőrtünetet mutat, mint a lyme kór?

Figyelt kérdés
(Piros karika, közepén egy csípés hely) Tegnap egy tónál voltunk az 5 éves lányommal, ahol sok szúnyog volt. Mutatott egy hatalmas szúnyogcsípést, kb 5 cm átmérőjű, kicsit duzzadt piros foltot. Estére enyhe láza lett, ami most is tart. A csípés pedig átalakult karika formájúra. Nagyon aggódom, hogy nehogy lyme legyen. Kullancsot nem vettünk nála észre, noha esténként nézem. Okozhatja más rovar ezt a tünetet?
2018. aug. 12. 11:14
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Csak a kullancsra tudok gondolni es tuti hogy mennék vele ügyeletre
2018. aug. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%

Nekem a mérgezett szúnyog okozott ilyet. Lehet volt szúnyogirtás nemrég.

De menjetek az ügyeletre, biztos ami biztos.

2018. aug. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kolléganőmnek is volt ilyen csípése, pók okozta.
2018. aug. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én minden szúnyog csípésre így reagálok. Csak még annyi, hogy nekem nagyon fáj is, lüktet, olyan, mintha ki akarna “durranni” a csípés helye. De kisgyerek esetében én megmutatnám orvosnak, biztos ami biztos.
2018. aug. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
24%
Ha megcsípi a kullancs, akkor legkorábban három hét múlva jelentkezik a bőrtünet. Úgyhogy ez nem a tegnapitól van , ha az lett volna. Akik ügyeletre való rohangászást írják , nincsenek vele tisztába hogy az ügyelet mire való.
2018. aug. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A kisfiamnak volt ilyesmi. Először olyan volt mint egy normál szúnyogcsípés, aztán pár nap alatt megnőtt, élesen elhatárolódott a széle a fehér bőrétől, a közepe pedig kifehéredett. A kullancsot kizártam, mert mindegyik csuklóján és mindkét bokáján volt 1-1 csípés, ezek lógtak ki a ppizsamából. Nem derült ki, hogy mi okozta, de találtam az ágyban a párna alatt egy picike döglött pókot (biztosan nem poloska volt, mert 8 lába volt).
2018. aug. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Én voltam lyme kóros és mivel ott nem volt kullancsom akkor azt mondta a bőrgyógyász hogy van egy apró fekete bogárka ami ha megcsíp ugyanúgy lehet az ember lyme kóros mint a kullancstól. Úgyhogy nekem valószinű attól volt. Szerintem nézze meg orvos.
2018. aug. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Lanyonal a ferozott szunyog okoz ilyet.
2018. aug. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Elmentünk ügyeletre, holnap megint be kell mennünk, hogy megnézze a doki, nőtt e a kör. Azt mondta, ha nagyobb lesz akkor lyme es antibiotikum kell. Szerinte a szúnyog is terjesztheti , igen ritka esetben. Szerintetek?

A vérvétel eredményére mennyit kell várni, tudja valaki?

2018. aug. 12. 23:07
 10/10 anonim válasza:
Nekem minimum 2 hetet mondtak.
2018. szept. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!