Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Felső Könnycsatorna átmosásra...

Felső Könnycsatorna átmosásra kell vinnem a kisfiamat Pestre a Semmelweis Szemészeti Klinikára. Volt valaki ott mostanában? Hogy zajlik?

Figyelt kérdés
2018. okt. 8. 09:36
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Mi a Heim Pálban voltunk. Sokkal rosszabbul hangzik, mint amilyen valójában :)

A apró tûvel fogják szabaddá tenni a könnycsatornát. Két pillanat az egész. Bemehetsz majd vele, de nem kell nézned, nálunk a doktornô és egy asszisztens végezte az egészet. Tényleg gyors volt, és nem hiszem, hogy fájt neki, amint a kezembe vettem, megnyugodott.


Változó, hogy elég-e egy alkalom, mert visszatérhet a probléma.

2018. okt. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem volt, igen ahogy az első is írja nagyon rossznak hangzik, én már felnőtt voltam, ültem és láttam hogy jön a tű szemem felé, azt hittem menten elájulok. Nagyon félelmetesnek hangzik viszont semmit nem lehet érezni, egy cseppet sem fáj, és pár perc az egész. De jobb ha te nem nézel oda!
2018. okt. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Estleg még valaki?
2018. okt. 8. 10:36
 4/7 anonim ***** válasza:
Könny csatorna átmosáson nem voltunk ott, mas okból járunk oda. Igy csak az ott dolgozókról tudok nyilatkozni: tündériek és imádják a gyerekeket. Végtelen hálával tartozunk nekik. Amikor kiderült, hogy nagy a baj a kislányunknál, akkor két doktornő mindent félretéve leült, hogy át tudjuk beszélni a teendőket, lehetőségeket, minden kérdésre választ adva. A kis orvos, akihez tartozunk, 4 hónap távlatából is emlékezett ránk. Sokkal emberségesebben vizsgálnak mint itt nálunk vidéken. Itt pl a szemfenék vizsgálathoz terpeszt használnak, a lányunknak úgy felsértették vele a bőrét, hogy napokig látszott a nyoma, bp-en meg óvatosan kézzel széthúzták, és ugyanúgy meg tudták vizsgálni, de ez csak egy a sok példából, amiből látszik, hogy rendesen bánnak a gyerekekkel.
2018. okt. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
26%
Bocs, ha ezen már túl vagytok, de masszírozást nem mutattak/ajánlottak? Nekünk is lett volna, de azt mondták, az a legújabb trend, hogy nem bántják tán 1 éves korig, csak ha az nem használ, mert hegesedhet vagy mi. És tényleg fokozatosan kinőtte a csipásságot, talán olyan 8 hós korára.
2018. okt. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nekünk is mondta a védőnő meg a gyerekorvos,hogy lehet masszírozni. Neki születése óta van,most négy hónapos múlott . Gyermekszemész nekünk csak az átmosást javasolta.
2018. okt. 8. 13:04
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

6 hónaposan mosták át a lányom könnycsatornáját Kistarcsán. Nem lehetett bemenni, de nem is bántam. Iszonyúan üvöltött a gyerek, de az eljárás nem fájdalmas, csak a lefogást utálják. Itt azt mondták, hogy 1 éves kor körül már csak bódítóvá csinálják, mert képtelenség lefogni őket.


Nálunk nem lett 100%-os az átmosás, de a masszírozással együtt végül jó lett. 1 éves kor óta nincs gond.

2018. okt. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!