Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 4 éves gyerekem 2 hete köhög...

4 éves gyerekem 2 hete köhög meg náthás. A köhögésre köptetőt mondott az orvos, plusz adjak neki c vitamint, melyik a legjobb köptető?

Figyelt kérdés
Már két orvosnál is jártunk ez idő alatt,a tüdeje tiszta,láza nincs. Viszont a köhögése hol hurutos hol száraz. Tegnap elött napközben szépen szakadozott neki fel,tegnap viszont csak ingerelte száraz köhögési rohamok jöttek rá estére,olyannyira hogy hányt is. Mit adjak neki? Késő délután már nem kap köptetőt. Így nem értem estére miért jön ez elő most már harmadik napja. Most volt a legdúrvább. Tanácstalan vagyok. Persze az orvos szerint igy mehet óvodába.
2018. nov. 15. 02:41
 1/8 anonim ***** válasza:
A lándzsás útifű szirup mindkét fajta köhögésre jó. Az ilyen erős köhögési ingert enyhítik a lidokainos szopogatós torokcukorkák.
2018. nov. 15. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Lándzsás útifű szirupot adtam neki eddig is. Estére mondjuk nem adtam belőle.
2018. nov. 15. 07:07
 3/8 anonim ***** válasza:

Én valami erősebbet adnék neki. Ilyenkor ezek a mindenre jó cuccok igazából egyikre sem jók. Sőt nekem a gyógyszertárba inkább szárazköhögésre ajánlották estére.

Próbáld ki a rózsaszín rhinatiolt vagy az ambroxolt.

2018. nov. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nappal köptető, estére sinecod, ha nagyon köhög. Orvossal írasd fel.
2018. nov. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Felírni biztos nem fog mert direkt kihangsúlyozta kedden mikor ott jártunk, hogy csillapítani nem kell.😕
2018. nov. 15. 08:03
 6/8 anonim ***** válasza:

Persze, mert az öklendezés akor van, amikor le van tapadva a váladék és az pró bálja erölködve kiköhögni. Ha kap napközben rendes hurutoldót, akkor ez megszűnik. Az orvos nem ajánlott semmit?

Mert én is a természetes dolgok híve vagyok, de ezek csak akkor használnak ha idejében még a legelején elcsíped a betegséget. Ha 2 hétig nem használ akkor váltani kell. A lándzsás utifűre nekem tényleg azt mondta a patikus, hiába van ráíra, nem jó hurutos köhögésre. Fertőtlenít, nyugtatja a légutakat, inkább estére ajánlja, csillapításra.

2018. nov. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ambroxol van itthon vagy estleg van ettől jobb
2018. nov. 15. 08:53
 8/8 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Ha a torka miatt köhög (száraz ingerköhögés), akkor én sinecodot adok. Ha a tüdejében van a “trutyi”, azt valóban nem szabad csillapítani, az orvos azért mondhatta gondolom. (Vagy sinecod ellenes, a pulmonológusunk pl az.) Akkor viszont inhaláltatom naponta akár 2-3 alkalommal is salvus vízzel, az segít.
2018. nov. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!