Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Tejallergiás babák anyuka, ti...

Tejallergiás babák anyuka, ti milyen tüneteket vettetek észre babátokon? Elkezdtem bevezetni a sajtot. Pöttyös lett a combja és a popsia

Figyelt kérdés
Bizonytalan vagyok. Ez tejallergia lesz vagy lehet fogzás okozza?
2018. dec. 18. 21:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a baba? Teljes testén kiütések, először a lábain, pocak, kezek, pofika. 2 hosan jött elő fiamnak. Fogzás max a szája körül csinálja de ott is inkább a nyál.
2018. dec. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Anyatejes baba amúgy. Most 7 hónapos.

A combon és a popsin jött ki de nem túl erőteljesen. Az esti fürdés hatására erősebben látszott

2018. dec. 18. 22:22
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk hajlamos a pici az ekcemara,ha elkezd ,,foltosodni" akkor tudjuk hogy vagy beteg lesz vagy elindult valamelyik foga.Eteltol pöttyös lett az egész törzse,de a feneke keze lába pld nem.1-2 hétig ne add neki addigra ha fogtol van kibujik esetleg és utána próbáld meg újra hátha tényleg csak a foga zavar be.
2018. dec. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az enyémeknél már születésük óta volt tünet. Hasfájás és reflux első napoktól, a nagynál volt véres széklet is, a kicsinél az nem de semennyire nem hízott. Igaz tápszeres pótlást kaptak a kórházban is, természetesen tejalapút, de akikről tudok hogy anyatejesek és allergiásak, ott se a tejtermékek bevezetésénél kezdődtek a bajok, hanem már szoptatás mellett is. Persze ettől nem lehet kizárni, de én nem erre gondolnék először. Egyébként a sajtnak magas a hisztamin tartalma is. Én meg se tudom enni, pedig nem vagyok allergiás. Pár kiütésem szokott lenni ilyenektől.
2018. dec. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem 4 gyerekem van, mind halmozottan allergiás.

És lehet az, hogy csak hozzátápláláskor bukkan fel egy allergén. Úgy is, hogy direktbe kapja, és úgy is, hogy csak az anya eszi, de kizárólagos ayatej mellett még nem volt probléma.

Csak azt tudof tenni, hogy mrgvonod s tejterméket, és ha megszűnbek a tünetek (ez lehet 4-6 hét, mire kiürül a szervezet), akkor visszapróbálod és figyelsz, hogy mi történik.

Bőrtünetet érdemes fotózni amikor van és dokinak/gasztrosnak megmutatni.

2018. dec. 19. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az az igazság ,hogy ma reggelre eltűntek a pöttyök. Ha tejallergia lenne akkor tartósabban megmaradnak a pöttyök?
2018. dec. 19. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!