Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Tejallergiás gyerekek anyukái,...

Tejallergiás gyerekek anyukái, nektek kit mondott az orvos az allergia kinövésének esélyeiről? Mikorra nőheti ki a gyerkőc?

Figyelt kérdés
A 2 éves kislányunknak a vérvétel nem mutatott ki allergiát( normál ige érték jött ki) de a terheléstől kijött a reakciója pár óra után) Ma azt mondta a gasztrós doki, hogy a gyerekeknek mindössze 50%-a növi 6 éves korára. :((( Én ezen teljesen ledöbbentem, mert eddig sokkal jobb esélyekről hallottam.

2015. dec. 11. 12:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Engem is riogattak ezzel a 6 évvel, bár nekünk anno úgy mondták,hogy arra azért a legtöbb ki szokta.

A fiamnál 14 hónaposan diagnosztizálták, és 3,5 évesen nőtte ki.

2015. dec. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy milyen tejallergiás. Tejcukor vagy tejfehérje. Az enyém tejfehérje allergiás, ami nála ekcémát okoz. 4 éves, de "még" nem nőtte és nem is sok esély van rá. Vannak időszakok amikor jól van (értsd úgy nincs tünete, ekcéma, hígabb széklet), van amikor erősen kijön rajta. Teljesen nem tudjuk kizárni a tejterméket az életéből, pedig amit lehet megteszünk (de pl sok növényi vaj is tartalmaz tejfehérjét :() És elég válogatós is.

Egyébként én ezen nem aggódom, ha érzékeny rá hát az. Vannak glutén és laktózmentes ismerőseink is, csak egy kis odafigyelés. Nekem már sokszor természetes, hogy ennek alapján vásárolok.

2015. dec. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Tejfehérje-allergiás, amit 4 hónapos kora óta tudunk, és azóta teljesen tejmentes diétán van, mert ekcémás, és kapásból kihányja ha tejet kap.

Ezért amire rá van írva, hogy nyomokban tartalmaz, már nem merem megvenni, de így szegénykémnek nagyon sok minden tilos.

2015. dec. 11. 15:55
 4/7 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, akkor nektek még durvább, mint nekünk, szerencsére nálunk az ujjekcémán és hígabb székleten kívül nem okoz különösebb gondot, igy az oviban sem kell neki külön főzni, mert pl főzeléket nem eszik csak a feltétet, szerencsére ez őt nemnjizgatja mert amúgy sem szereti az ilyen ételeket, inni meg csak vizet iszik, egycszokása van hogy esténként még iszik 1 pohár tejet, igy abból veszek hipoallergénes tápszert, mert a többi "tejfélét" nem issza meg. Nekünk is azt mondta a bőrgyógyász hogy idővel kinőheti, ezért is csak krémmel kezeljük a kezét. Hát majd kiderül, mert a gluténallergiás ismerősünk is kicsinek az volt, kamaszként nem most 30 éves kora után meg visszajött neki.
2015. dec. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lányom most lesz 6 éves és még nem nőtte ki a tejfehérje allergiát:( 1 éves koráig szinte nem is volt tünete, bár ivott már akkor tejet. Külföldön, ahol éltünk, a protokoll szerint 7 hónapos kortól próbálni kell. Akkoriban hetente 1-2x kapott valami tejes dolgot. 1 éves kora után kezdett el rendszeresen tejet inni, napi 2x (este és reggel). Másfél éves korára nagyon durva ekcéma, napi többszöri híg széklet,havi 2x-i antibiotikumos középfülgyulladás, állandó felső légúti panaszok, hiperaktivitás, éjszakai felkelések, hogy csak a legfontosabb tüneteket említsem. Se vér-, se bőrteszt nem igazolta az allergiát. Elkezdtük az eliminációs diétát. Ahogy nem kapott tejes dolgot, a tünetei rögtön enyhültek. Az ekcéma volt a legmakacsabb, az jött ki legelőször és az múlt el legutoljára. 1 év múlva szinte semmi tünete nem volt. Terheltük, kontroll miatt, jöttek elő újra a tünetek, először az ekcéma, aztán a székletgondok és később minden más. Újra diéta. Ez megy lassan 4. éve. Ha diétázik, tünetmentes, ha kap, jönnek a tünetek. A múltkor probiotikumot kapott, amiben csak nyomokban tartalmazHAT volt és az is okozott bőrtünetet :( Úgy néz ki, mi leszünk a másik 50% :(
2015. dec. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

6 éves múlt a kisebbik fiam, 10 hónapos kora óta diétázunk. Éppen a héten voltunk vizsgálaton, továbbra is reagál a tejre :(

Ő "csak" ekcémás volt születése óta, tehát emésztőrendszeri, felszívódási problémái nem voltak. A tejmentes diétától kb. 1 év alatt elmúlt az ekcémája, azóta nem is jött elő (kopp-kopp-kopp), igaz, nem is kap azóta sem tejet.

Minket mindig azzal biztatott az orvos, hogy 1 év diéta elég lesz és ezt hallgatom azóta is minden évbe Kicsit már uncsi... :)

2015. dec. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*évben*, lemaradt egy betű
2015. dec. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!