Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Orrmandulaműtét után mennyivel...

Orrmandulaműtét után mennyivel szabad orrszívót használni?

Figyelt kérdés
Tegnap vették ki a majdnem 3 évesem orrmanduláját, és tubust is kapott a fuleibe, ejjel nagyon szorcsogott a valadektol, mikor szabad orrszivot hasznalni? Ki tudja fujni, de meg kellemetlen neki. Gondolom, a seb miatt nem kene meg szivni, igy nem is szivtam ejjel, de nem tudom, mikortol lehet, es az orvost nem sikerult meg elernem. Akinek van ebben tapasztalata, nalatok hogy volt?
2019. jan. 9. 09:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekünk azt mondták, hogy ne is fújja ki, csak törölje. 6 hétig. Szerencsére nem volt komolyabb megfázás ez idő alatt. Minket egyébként 1 éjszakára bent is tartottak. Ti hogyhogy hazamehettetek?
2019. jan. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Koszi az infot. Kulfoldon elunk, itt ambulansan vegeztek reggel, 1-kor mar johettunk haza. Garatmandulanal nem tudom, hogy van, ahhoz nem nyultak, de azt hiszem, azt is ambulansan csinaljak itt, csak hosszabb utana a megfigyeles.
2019. jan. 9. 10:14
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekünk még figyelnünk kellett a vérzést és a lázat. Bármelyikkel azonnal vissza. 6 hétig nem lehetett ugrálni, szaladgálni. Fülét sem érheti víz, hajat is csak 4 hét után moshatott, óvatosan.
2019. jan. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Koszonom, nalunk 2 hetet kondtak a hajmosas kerulesere, de annyira nemsietunk akkor vele.
2019. jan. 9. 12:44
 5/8 anonim ***** válasza:

Természetes, hogy szörcsög, még horkolhat is. A műtéti terület még meg van duzzadva, emiatt nehogy ekezd porszívózni. Fújni sem kell.

Az orrszívót kontrolon kérdeztem (1-2 hét vagy 10 nap, már nem emlékszem), akkor azt mondták már nyugodtan lehet használni, ha szükséges.

2019. jan. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Koszonom! A fogmosassal mi a helyzet? Azt lehet mar ma is nyugodtan?
2019. jan. 9. 15:00
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekünk nem lehetett 2 napig. Utána is csak sima vízzel egy ideig és én mostam neki
2019. jan. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom. Es nalatok az alvasa hogy valtozott? Kevesebbet ebredt? Megszunt a horkolas, ha volt?
2019. jan. 9. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!