Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Az immunerősítő mennyivel...

Az immunerősítő mennyivel több a multivitaminnál?

Figyelt kérdés

Mióta elkezdte a bölcsit a kislányom,sokat volt beteg. Immunotrofina immunerősítőt írt fel az orvos. Megvettem jó drágán, de néztem a betegtájékoztatót, és pár vitamin van benne, ugyanazok, mint a multivitaminban, amit amúgy is szed. Sőt ebben több fajta vitamin is van.

Tehát az érdekel, hogy jobb-e és ha igen, miért a drága immunerősítő az olcsóbb multivitaminnál? Ha jobb, akkor természetesen nem problémázok rajta, csak bosszant, hogy lehet hogy csak az elnevezés miatt fizettem többszörös árat.


2017. nov. 1. 08:04
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

Az immunerősítő komplexebb jobb a felszívódása.

A multiban sok minden van de egy negyede se szívódik fel

2017. nov. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Oviban szeptembertől 1,5 hetente fulladt be, légúti betegséggel karöltve. Egy másik immunerősítőt kap, lekopogom, ez a 2. hete, hogy jár oviba. Ha lejár a kúra, béres cseppet fogok neki adni. Már megvettem, de eddig még a folyamatos betegség miatt nem tudtam neki elkezdeni.
2017. nov. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az immunerősitő tartalmaz béta-glükánt ami a felső llégúti betegségek ellen harcol. Ez egy multivitamoinban nem.található meg.
2017. nov. 2. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Milyen multivitamint szed? Mert sajnos igaza van a lepontozott #1 hozzászólónak, hogy a multivitaminok legnagyobb részéből pár vitamin kivételével nem szívódnak fel a dolgok. Elsősorban persze a tablettákból, de gyerekeknek gumicukor vagy szirup kiszerelésű multik is elérhetők, amik jobb hatékonyságúak egy fokkal.


Sajnos sokan megtéveszthetők azzal, hogy minél több cucc van egy dologban akkor az biztos annál jobb, pedig a vitaminok-ásványi anyagok pótlása nem ilyen egyszerű képlet. Nem mindegy, hogy milyen hordozóvegyületben van az ásványi anyag (más a felszívódási képesség) és az se, hogy mikkel szedjük őket együtt (egyesek gátolják, mások segítik az adott anyagok felszívódását). A multiban minden együtt van, szükségképpen akadnak, amik akadályozzák egymást - pl. a vas kb. az összes egyéb ásványi összetevő felszívódását akadályozza, de a kalcium és a magnézium se komálják egymást. Plusz van egy olyan sajnálatos összefüggés, hogy a jól felszívódó molekulákban kevés az adott elem, így ha multivitamin tablettát akarunk gyártani, akkor rosszul felszívódó vegyületeket kell választani ahhoz, hogy ráírhassuk, hogy van benne minden.


Nagy biznisz a multivitamin, sok múlik a vevő tájékozottságán, hogy ne pénzkidobás legyen a vége, mert ha olcsóért veszünk semmit, az a legdrágább...

2017. nov. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Én is ilyesmire gondoltam, hogy esetleg nem olyan a felszívódása. De akkor az immunerősítőnél nem áll fel ez a probléma?

2017. nov. 4. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!