Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 9 hónapos babának lehet e 4-5...

9 hónapos babának lehet e 4-5 óránként panadol szirupot adni, ha magas láza van?

Figyelt kérdés
2019. jan. 10. 08:55
 1/10 anonim ***** válasza:
10%
Mi lenne h erről a gyerekorvost kérdeznéd? Mi nagyunk összetévesztendőek vele...
2019. jan. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
29%
Ha ki akarod nyírni a máját, akkor persze... Egyébként inkább a gyerekorvossal egyeztess.
2019. jan. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nyilván elfogok menni orvoshoz, de hogy ti mekkora bunkók vagytok amúgy! Normális kérdésre nyílván normális választ vártam volna nem pedig flegma odaszúrós jellegűt (most megmutatom ki, ha én nem).
2019. jan. 10. 09:14
 4/10 anonim ***** válasza:
15%
A Panadol egy fos, semmit nem ér se lázra, se fájdalomra. Az első gyereknél vettem csak az ibuprofen hatóanyagú gyógyszer (Algoflex, Nurofen) váltógyógyszerének, de olyan szinten hatástalan, hogy inkább írattam Flamborin cseppet váltónak. (Szerencsére még nem kellett, az Algoflex mindig elég volt.) Magas lázra Algoflex, Flamborin, vagy kúp kell.
2019. jan. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%

Én azt hiszem az van írva a betegtájékoztatóba, hogy 6 óránként lehet max.

Lehet, hogy fos gyógyszer, de pld a lányom allergiás az iborufen tartalmú készítményekre, mint pld a nurofen.Így speciel a panadolt használjuk és használ neki.Mondjuk nem sokszor volt rá szükség hál istennek,de ha beadtam neki jobban lett,lement a láza vagy épp láthatóan elmúlt a fájdalma.Alkalmankénti használat esetén pedig nem károsabb,mint bármely hasonló készítmény.

2019. jan. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
44%
MINDIG felváltva adj lázcsillapítót, különböző hatóanyagokkal. Pl a panadolt nurofennel vagy cataflammal váltva lehet 4 óránként. én mindig 3féle hatóanyagot adok a gyereknek forgóban.
2019. jan. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%

Ha nincs meg már a betegtájékoztatója, általában minden gyógyszerét megtalálod neten. A legtöbb lázcsillapító 6 óránként adható és - bár eltérnek az ajánlások - 38,6 fok felett javasolják csak. Ha nincs otthon olyan, amivel felváltva lehet 3 óránként adni, akkor hűtőfürdőt is érdemes kipróbálni, néha még hatásosabb is. Ügyeletes patikát is vagy orvost is meg lehet kérdezni, akár telefonon, megbízhatóbb válaszokat kapsz.


[link]

"Szükség szerint az egyszeri adag 4-6 óránként ismételhető, de 4 óránál gyakrabban nem szabad alkalmazni. 24 óra alatt legfeljebb 4 alkalommal vehető be az egyszeri adag!"

2019. jan. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Különböző hatóanyagú lázcsillapítót lehet 4 óránként váltakozva adni. Mi a germicid c-t és az algoflex babyt váltottuk. A gyerekorvos és az ügyeletes is azt javasolta. De volt, hogy csak a hűtőfürdő hatott.
2019. jan. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Egy lázzal járó megbetegedés felér egy oltással!"

Nemzetközi, szakmai ajánlások szerint, nem érdemes csillapítani a lázat, ha az nem okoz a gyereknek gondot.

Az én lányom 39C lázzal is vígan játszott, nem adtam neki lázcsillapítót, csak amikor már látszott rajta, hogy nyűgös.

A fiam 37,6C környékén már nagyon elesett Ő már ekkor is kap.

Sehol sem találni olyan hivatalos feljegyzést, hogy bármely gyerek a LÁZBA halt volna bele.

Nem a lázat kell kezelni, hanem a betegséget!

A láz is egy gyógyszer, amit más gyógyszerekkel semlegesítesz.

A lázgörcs NEM A LÁZTÓL VAN (hanem a kórokozóra reagál így a szervezet, amely állapot általában lázzal jár).


[link]

2019. jan. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

A föltett kérdésedet megelőzi az, hogy KELL-E x hónapos babának bármilyen gyógyszert adni, ha magas láza van?

"a hazánkban gyakori tévhitekkel, alaptalan félelmekkel ellentétben a láz semmilyen kárt nem okoz még 40 fok fölött sem." Bővebben itt: [link]

2019. jan. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!