Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Tudtok tanacsot adni? (Orrmand...

Virgi28 kérdése:

Tudtok tanacsot adni? (Orrmandulamutet)

Figyelt kérdés
Valaki esetleg esett at ezen? Majus 7en mutik a kisfiam orrmandula mutettel. Teljesen tanacstalan vagyok, hogyan is zajlik a mutet utan. Olvasgattam utana de egyre csak feszultebb vagyok ez miatt.Lehetseges tulreagalom,de meg csak 7 eves. :/ Tudna valaki esetleg tanacsot adni,mi lesz vele a mutet utan?! (Gondolok pl. Verzik e neki utana,meddig kell fekudnie,hogyan tudok neki konnyiteni rajta). Esetleg meg annyi a korhazba mit vegyek magunkkal.
2019. ápr. 14. 18:35
 1/6 anonim ***** válasza:
47%

Meg nem volt 3 eves a fiam, mikor mutottek. Ha csak orrmandula, az nagyon gyorsan gyogyul, neki lezeresen tavolitottak el, ambulans mutet volt (kulfold), Magyarorszagon ugy tudom, 1 ejszakat megfigyelik, lehet, maga az eljaras is mas. Neki a mutet utani 1,5 oran belul verzett egy kicsit, utana mar. 2 napot mondott az orvos, hogy ne menjen oviba, utana mar megetett, Magyarorszagon azt hiszem, 1 hetet szoktak javasolni.


A mutetet altatasban vegzik, hamar megvan. Bementunk ehgyomorra, kapott egy littyot, amitol nevetgelni kezdett, es bekabult, kapott az egyik kezere erzestelenitotapaszt emelle, majd elvitte az altatoorvos fel ora mulva. Van, ahol az altatasig vele lehetsz, van, ahol nem(mint nalunk). Nalunk ot vettek legelsonek, mert o volt a legkisebb. Utana aludt meg 1 orat, az orzoben mar vele lehettem. 7-re mentunk, 8 korul vittek el, 3/4 9 korul jott ki a mutetet vegzo orvos, hogy jo nagyok voltak a mandulai, ugyhogy mindenkeppen megerte (ezt elore nem igazan lehet pontosan latni), csak a tunetekbol tippelni.


Nala pango valadek miatti hallascsokkenes gyanuja miatt a dobhartyakat is megmetszettek, es kapott tubust is a fuleibe, ami 3-24 honapon belul magatol ki fog esni, addig nem erheti viz.


Fel 11-11-ig voltunk kb az orzoben, a felebredes a legrosszabb resze, de 7 evesenazert mar nem lesz valoszinuleg olyan veszes. Nekem szoltak, hogy mivel meg szopizott, a mutetig ne hagyjuk abba (mar regota el akartam valasztani), igy az nekunk segitett az elso nehez oraban. Fel 12-kor mar evett, ivott (puhat). Es 1-kor mar mentunk haza az orvosi vizit utan. 1 het mulva kellett visszamennunk kontrollra, majd 6 het mulva hallaskontrollra.


Nekunk jol sikerult. Ha nathas, horkol azert meg, de mostmar az joval ritkabb, elotte sokat horkolt, orrcsepp nelkul 6-8x ebredt, a hallasa eg es fold.

2019. ápr. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
33%

:)) Az első előadta,hogy megy külföldön..


Én meg leírom,hogy megy itthon!!


Helyi érzéstelenítéssel műtik. Injekciót kap a szájpadlàsába. A gyerek ébren van!! Egy vödröt kap a nyakába,abba teszik a mandula darabjait. Engem műtöttek vele gyerekként. Sajnos a módszer azóta sem változott!

Nekem szörnyű élmény volt...főleg azért,mert a szüleim nem tudták,hogy mi fog történni,és nem mondták el előre.

Egy műtős ölébe kellett beleülnöm. Ő lefogta a kezem és a làbam,és hajrá..



Nem elrettentésül írtam le!! De tudnod kell,hogy zajlik. A gyereket fel kell rá készíteni. Mindenképpen pontosan tájékozódj a műtét menetéről,és mondd el a gyereknek is! Ez nagyon sokat szàmít!

2019. ápr. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Akkor elmondom hogy zajlik most.

Semmiféle vödröt nem tesznek oda. Jézusom..

3,5 évesen műtötték a lányomat, altatásban. Nagyon hamar végeztek, mivel ő asztmás, ezért nagyon köhögött ébresztésnél. Vagy 40 percig őrjöngött tudatán kívül utána, ez szörnyű volt. Utána aludt egy nagyot. Az orvos mondta, hogy 3 variáció van ébredés után: az én lányom amit csinált, van aki rögtön visszaalszik, és van aki nevet nagyokat 40 percig mindenen.

Nem fájt neki, nem vérzett akkor , éjszaka egy kicsit, mert olyan lett reggelre a párnája, onnan tudom. 1 éjszakát maradtunk műtét után, egyet előtte. Nem szaladgálhatott, nem ugrálhatott nem emlekszem pontosan, talán egy hétig.

2019. ápr. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Off: Engem is úgy műtöttek 30 éve, mint ahogy a kettes leirta. Barbár módszer volt, az biztos. Minden pillanatra tisztán emlékszem. Most már altatásban csinalják.
2019. ápr. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Elegge felek az egesz dologtol. Remelem minel hamarabb tulesunk rajta. :/
2019. ápr. 14. 22:40
 6/6 anonim válasza:

Hol műtik? Mi május 9-re vagyunk bejegyezve 4 évesemmel. Engem sokan felkészitettek, ne ijedj meg ébredés után..a kissebbek sirhatnak, a nagyobbak butaságokat beszélnek, ( káromkodhatnak ). Vérezhet, ezért célszerű 2 pizsi.

Én is túlrragál,tulstresszelem..miota egyre közelebb érünk a naphoz..gyomorideg..hasmenésem van.. ahogy téma lesz már futok..nem tudom ott a korházba hogy oldom ezt meg..de már az idegeimre rámegy a stressz....

2019. máj. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!