Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Szerintetek egy babának lehet...

Szerintetek egy babának lehet idegrendszeri baja az orrszívástól?

Figyelt kérdés
9 hónapos kislányom már 4 hete náthás. Minden nap szívom az orrát, néha többször, néha kevesebbszer, de 5x-6x biztos. Mindig torka szakadtából üvölt, sír utánna. Sajnos orrmosásra is járunk, az is szörnyű és az ugye nem pár perc. Szegénykém teljesen leizzad a végére, alig tudjuk megnyugtatni, múltkor még a nyelvét is elharapta. Nem tudom meddig tart még, de félek hogy valamilyen károsodás szenved a mindennapi sírás, üvöltés, erőszakkal lefogás miatt. Mostanában éjjel is felkel sírva, pedig már nincs teli az orra, nem kell szívnom. Felveszem és újra álomba kell ringatnom.
2019. máj. 2. 06:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szetintem nem lehet, de ezt laikusként írom.
2019. máj. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Azért azt nem gondolnám, hogy többfajta orrszívót nem lehetett volna kipróbálni. Igen, trauma, félnek a gyerekek, ha úgy használod az orrszívót. A 4 hete náthás dolgot azért már komolyabban ki kellene vizsgálni, nem normális.
2019. máj. 2. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Inkább lelki mint idegrendszeri, de nem tudsz mit csinálni. Meg kell gyógyulnia. Esetleg keress fel egy tanácsadót, aki tud segíteni, hogy hogyan tudod támogatni a lelki felépülésben is.
2019. máj. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kipróbáltuk az elektromost, kézit. Nem sokat ért. Maradt a porszívós változat. Természetesen alaposan kivizsgáltattuk. Ezért is járunk orrmosásra is.
2019. máj. 2. 08:06
 5/11 anonim ***** válasza:

Az orrmandulájával minden rendben? Nálunk pl azt nezték először, bár a fiam "csak" 3 hétig volt náthás.

Amugy szerintem inkább lelki trauma érheti. Ha sok orcseppet használtok, attól is lehet huzamosabb ideig fennállo náthas tünet.

2019. máj. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Biztos nem lesz baja.

Először is, ha baja lenne, akkor kb. minden gyereknek lenne, hisz gyakorlatilag minden gyereknek kell szívni az orrát.

Másodszor: akkor védőnők, gyerekorvosok nem javasolnák a használatát.

2019. máj. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk második gyereknél a szájjal szívós orrszívó vált be. Szerintem ez olyan, mint az elsősegély - túl kell esni rajta gyorsan és bűntudat nélkül, aztán lehet vigasztalni, magyarázni. A babák értik, ki milyen szándékkal van feléjük, nem hiszem, hogy gonosznak tartana, aki ezt élvezi, ha az ellenkezőjét látja rajtad, és így sérülni sem fog.
2019. máj. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is lelki. 3-4 nap után általában hozzászoknak a picik és nincs vagy kevesebb az üvöltés, de ha nálatok egy hónapja tart és még mindig sir miatta akkor elképzelhető hogy megviseli őt.

Nosiboo-t nem próbáltátok? Horror az ára, de én nem bántam meg a beruházást, mert mióta ez van, alig van sirás, még átmosni is hagyják vele az orrukat a gyerekek.

2019. máj. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Pesztonka elektromos orrszívónk volt, de szörnyű volt. Persze gondolom a Noosobi jobb, már gondolkoztunk rajta hogy veszünk egyet. Csak hideget, meleget lehet olvasni róla... Az a fura hogy régebben hagyta magát, nem is sírt. Most meg rettentő rosszul viseli.
2019. máj. 2. 10:46
 10/11 anonim ***** válasza:

8 vagyok. Igen, megoszlanak a vélemények, de szerinten inkább az ára miatt ilyen kritikusak vele az anyukák.

3,5 és 6 hónapos gyerekeim vannak. Épp most vagyunk túl egy felsőlégutin, úgyhogy frissek az élmények. A kicsi 4 nap után már szó nélkül tűrte,az átmosást is, éjszaka se kap szivrohamot mikor félálomban kiszivom vele az orrát, mert csendes. A nyagyobbik meg már magának szivja vele. Az ereje is jó szerintem. Félgőzzel a nagyobbik öklendezik szivás közben, úgyhogy szerintem kellően erős. Egyedül a szipkáját nem szereti a nagyobbik, mert tényleg nagyon magasra fel lehet dugni az orrába, és azt utálja, úgyhogy nála mi a hagyományos orsziporszis fejet használjuk hozzá.

Egy próbát megér, hátha lelkileg ez nem viseli úgy meg a lányodat. És úgy tudom visszavásárlási garancia van rá ha mégsem válna be.

2019. máj. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!