Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Idegrendszeri éretlenség vagy...

Idegrendszeri éretlenség vagy autizmus?

Figyelt kérdés

3 éves kislányom nemrég kezdett el beszélni. Szavakat mondd, 2 szavas mondatot. Mindent megért és meg is csinál. Kúszott, mászott, az egyedül járás 21 hónapos korában kezdődött. Nem szobatiszta még.

Testvérével szeret játszani, szerepjátékozni, kirakózni, bújocskázni,gyurmázni.

Egyedül nem játszik el, maximum pár percig.

Gyerektársaságban inkább figyeli a másikat.

Ha valami nem úgy történik ahogy szeretné vagy éppen nincsen kedve hozzá, akkor hisztizik, toporzékol. (Ezt nemrég kezdte, de gyorsan meg lehet nyugtatni)

Hirtelen ennyi jutott eszembe. Valaki hasonló helyzetben járt már.


2018. ápr. 7. 13:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Jó eséllyel egyik sem. Életkori sajátosság.

Amúgy nem derül ki, hogy ebből melyik miatt gondolsz a jelzett problémákra.

2018. ápr. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A járás és a beszéd későbbi indulása miatt.
2018. ápr. 7. 13:29
 3/16 anonim ***** válasza:
71%
A leírtak között én nem látok semmi kórosat.
2018. ápr. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
Lassúbb ütemben fejlődik, ettől még nem lesz autista. Lassan behozza majd.
2018. ápr. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%

Nem feltétlenül kóros egyik sem, ha valóban gond lenne, inkább az elsőre tippelnék, de nem vagyok szakember.

Sok befolyásoló tényező létezhet. Ha aggódsz, kérd szakember segítségét, ők valószínűleg többet tudnak segíteni.

2018. ápr. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%

Ugyan már!

Szerinted akkor az összes megkésett mozgásfejlődésű gyerek autista?


Egyébként hogyhogy nem voltatok neurológusnál a mozgása miatt? Akkor most lenne fogalmad, hogy mi miatt indult el később.

2018. ápr. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Hát, ilyenről még én sem hallottam, de kicsit utánaolvastam, és az első a valószínűbb, mivel egy gyerek 1 évesen már fut, ugrál és összetett mondatokban beszél. De egy tanács, ha hisztizik, nem megnyugtatni, hanem inkább nevelni kéne. Tapasztalat, én is elkapattam az enyémet, aztán most ő is így viselkedik.
2018. ápr. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
82%

"egy gyerek 1 évesen már fut, ugrál és összetett mondatokban beszél"


Hol? Láttál te már gyereket?

2018. ápr. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Hagyd csak 8-as, a 7-es biztos olyan, mint anyósom, aki "szuperment" nevelte fel... 😆

És a szobatisztaságot ki is felejtette a felsorolásból...


Kérdező: Nem gondolom, hogy baj lenne, fiam is csak 3 évesen kezdett beszélni (pedig akkor már fél éve bölcsibe járt). És szobatiszta is akkor lett. Járni is 18 hónaposan kezdett.


Ha úgy gondolod valami nem stimmel, az orvossal és védőnővel beszéld meg, hisz ők ismerik a gyereked.

Szerintem csak életkori sajátosság a viselkedése.

2018. ápr. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

Igen, láttam már gyereket, én, és a lányom is ilyenek voltunk, és igen, ki is felejtettem a szobatisztaságot, köszi! :)

/7-es/

2018. ápr. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!