Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Elkapta vajon a rotát? A 2,5...

Elkapta vajon a rotát? A 2,5 éves kisfiam szombaton egyik ismerősöm fiával játszott. Hétfőn ennél a kisfiúnál hasmenés szerdán hányás jelentkezett, tegnap óta vannak kórházban. Elkaphatta az én fiam is vagy akkor már jelentkezett volna valami?

Figyelt kérdés
Azt olvastam 1-3 nap a lappangási idő. Bölcsibe jár egyébként az én gyerekem. Kicsit aggódom (nagyon)
2019. jún. 7. 22:37
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Ha biztosan 1-3 nap a lappangási idő, akkor azon már jócskán túlvagytok szombta óta, tehát ennyiből azt mondnaám, nem. VIszont a rota az egyik legagresszívabb vírus, egészen kivételes immunrendszerének kell lennie a kisfiadnak, ha valóban nem kapta el. Illetve persze az is számít, hogy hogyan játszottak együtt: megkergették egymást egyszer a játszótéren, vagy felmásztak egymás után ugyanarra a csúszdára, vagy egymás mellett duplóztak, egymás kezébe adták-vették a játékokat.
2019. jún. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Biztos, hogy rota vírus van a hátterében?

Az én 13 éves lányom hétfőn került kórházba, ugyan ezek miatt(hányás, hasmenés). Elvileg most sok ilyen van..

2019. jún. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%
Beadattad volna az oltást és akkor most nem rágnád tövig a körmeidet...
2019. jún. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

A rotát az oltás ellenére is el szokták kapni, csak a lefolyása sokkal kevésbé súlyos, mint oltás nélkül.


Egyébként ne rágd a körmödet és ne aggódj, hanme készülj fel inkább. Legyen otthon maszk, hogy a hányás-hasmenés után úgy takaríts, hogy lehetőleg te ne kapd el, mert ez a vírus egy felnőtt embert is kiszáradásig ledönthet a lábáról, és akkor nem tudod ellátni a beteg gyerekedet. Legyen otthon textilfertőtlenítő, hogy ha kell, azonnal tudd fertőtleníteni a szennyezett ruhákat, ágyneműt. Még fontosabb rehidratáló port és bélflóra helyreállítót venni a patikában, hogy ha elkezd hányni avgy hasmenése lenne a kicsinek, akkor ne jussatok a kiszáradásig, illetve az elektrolitháztratás felborulásáig. Legyen otthon Daedalonetta kúp, és Smecta por.


Tudd, hogy hová kell menni ügyeletre, ha vészesen sokat hányna vagy menne a hasa.


Ismered fel az enyhe kiszáradás jeleit is.


Ennél többet nem nagyon tehetsz, ha bölcsis agyereked, a rota a legrosszabb, de azon kívül számtalan hányós-hasmenős vírus létezik, és az egytelen igazi veszélyük a kiszáradás, azt kell mindenáron megelőzni.

2019. jún. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

#3, sajnos pont a rota oltásról elég könnyű lecsúszni. Nekünk 3 és 5 hónaposan ajánlja a gyermekorvosunk. Kiírta, mikor 3 hónapos volt a kicsi, de hiánycikk lett, sehol nem találtuk, pedig vagy 6 gyógyszertárban megnéztük. Most 4 hónapos, már tuti nem fogja megkapni, mert 6 hónapos korig meg kell kapnia. A nagy oltva van, a kicsi nem, marhára nem így terveztem, de sehol nincs Rotarix. Ítélkezés előtt gobdolkozhatnál kicsit...


Kérdező, már kijött volna szerintem is, ne aggódj! 😊

2019. jún. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%

A lányom a rota oltástól oltási betegséget kapott.Oltás utáni 3. napon este már a kórházban voltunk.Ha elkapta volna akkor már rég kijött volna rajta.Biztos ,hogy rota volt?

Amúgy 3-as nálunk a 2. emlékeztető oltást már be se adhatta az orvos,mert érzékeny a gyerek az oltóanyagra.(Ritka, de ilyen is van)

Viszont én is úgy tudom, hogy az oltott gyerek is elkaphatja, csak ,,könnyebben" esik túl a betegségen.

2019. jún. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%
Mi is multheten meg előtte voltunk a dokinal.Mondta is hogy sok most a hányás hasmeneses beteg.Ilyesmi vírus van.
2019. jún. 8. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
29%
Ha biztos,hogy rota vírusa van akkor több,mint valószínű, hogy elkapja.Nekünk januarban volt.A nagyobbik elhozta oviból haza,kórházba került rá 10 napra azt hittem már nem lesz baj de a kisebb is elkapta.Szornyu volt
2019. jún. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
29%
En a calici virust mar 2x elkaptam, miota 3eves a fiam, egyszer korhazban is voltam miatta, raadasul terhesen. Senki nem allapitotta meg, h rota volt e vagy sem, fiam nincs beoltva...
2019. jún. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítő szándékú válaszokat. Eddig jól vagyunk,ez a 11. nap, remélem tényleg megússzuk. Kedves 3-as, nem adattam be, de a körmöm sem ragom tövig. Aggódom de nem verem a fejem a falba hogy milyen szar szülő vagyok mert nem adattuk be a gyerekünknek a rota elleni oltást. Örülök hogy a pesszimista bunkó erzeseid kiadhattad, remélem jobban érzed magad. Bár én ha a helyedben lennék törölnèm a profilom. Szép napot mindenkinek, ha bármi lesz kiírom, de remélem ennél a kérdésnél már nem "találkozunk" 😊😉
2019. jún. 11. 08:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!