Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Van olyan törvény amit ha...

Van olyan törvény amit ha munkába visszaállok és a gyerek megy 2évesen bölcsibe akkor be kell tartania a munkáltatónak?

Figyelt kérdés
12órában dolgoztam nappalos,éjszakás műszakban,hétvégén,ünnepnap. Hallottam valami olyasmiről hogy nem is lehet 12órába se, meg éjszakázni se,meg hétvégén se dolgozni,igaz ez?
2019. júl. 31. 14:45
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Valószínűleg nekem kell,ami nem lesz egyszerű ha a jelentkezési lapon meglátják hogy van gyerek, de az apja meg nem fogja tudni ennyiszer rendezni,főzni,meg rendesen ellátni.
2019. júl. 31. 16:17
 22/28 A kérdező kommentje:
Igen,váltottba lehetne megoldani,de arra meg félek hogy rámenne a kapcsolatunk.
2019. júl. 31. 16:18
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

A jelentkezési lapra sehol nem kell ráírni, hogy gyereked van. Ezt felejtsük már el végre. Ugyanolyan munkaerő egy anyuka is, mint bárki más: a képességei határozzák meg.


És nem, hosszútávon megoldhatatlan, hogy bárhol is 12 órát legyen a gyerek. Se ovi, de még az iskolában sem, jól is néznénk ki. Szóval keress új helyet

2019. júl. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Jah, még egy dolog: onnantól, hogy kéred a fizetés nélküli szabadság befejezését, már nem vagy védett. Bármikor kirúghat.


Szóval addig kellene munkát találni, amíg otthon vagy. A férjed meg sürgősen tanulja meg egyedül is ellátni a gyereket,mert ebből később nagyon sok gondotok lesz.

2019. júl. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
74%
Napi 8 óránál nem dolgozhatsz többet, éjszaka nem dolgozhatsz azaz 22-06 óra között, nem túlóráztatsz és hétvégén sem dolgozhatsz. 4 órát kérheted, 6-ot nem részmunkaidőben a gyermek 3 éves koráig. Más kérdés hogy a munkáltatok tudnak kreatívak lenni ha akarnak és nem vesznek vissza.
2019. júl. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget, azthiszem jobb lesz ha máris másik munkát keresek, remélem találok is.
2019. júl. 31. 21:26
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
Attol fugg: munkaero kolcsonzos voltal vagy sajat alkalmazott? Ez fontos, mert csak sajat alkalmazottkent mrhetsz vissza reszmunkaidoben.
2019. aug. 2. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
27 ilyen kitétel nincs az mt-ben. Ekkor a munkáltatod a kölcsönző cég, akire pont ázok a tv-ben vonatkoznak mint másra. Más kérdés, hogy ilyenkor "megoldjak". Ezért mondtam, hogy kreatívak a munkáltatok ha akarnak.
2019. aug. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!