Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Rossz döntést hoztam? Kell a...

Rossz döntést hoztam? Kell a bölcsi a gyereknek? Ti miért adtátok be a gyerkőcöt a bölcsibe?

Figyelt kérdés

A játszótérről ahová járunk majdnem az összes kisgyerek bölcsis lett. Nekem januárba lesz kétéves a lányom és nem tervezem,hogy bölcsödébe adjam. De mindenkinek kb természetes volt,hogy ő is kezdi szeptemberbe. Mikor mondtam,hogy nem akkor meg az volt természetes ,hogy jövőre.

Sokat járunk játszótérre, gyerek programokra, meg hasonló helyekre ahol sok gyerkőccel tud találkozni. Sok barátunknak kb egykorú gyermekeik vannak,meg a családban is sok a gyerek velük is sokat találkozunk. Így én nem érzem,hogy bekéne adnom ,de kicsit elbizonytalanítottak az anyukák.

Hallottam olyanról,hogy azért adják be ,hogy szokja a közösséget. Hibát követhettem el azzal,hogyg nem adtam be?


2017. szept. 19. 13:11
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem!

Csak azért ne add be egy intézménybe, mert mások azt teszik!

2017. szept. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem az én fiam se lesz bölcsis. Hacsak nem kell visszamenned dolgozni, akkor felesleges.
2017. szept. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Rám is furán néznek, hogy nem lesz bölcsis, de átrágtuk mi elégszer és úgy hoztuk meg a döntést.
2017. szept. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémek mentek bölcsibe, mert dolgozni mentem - nagyobb részt muszájból, de részint "szinten tartás" miatt. Így nem látok bele, milyen lett volna, ha nem mennek, de nem hiszem, hogy kellene, ahogy azt sem hiszem, hogy rossz. Gyereke, szülője és családja válogatja, mi a jó megoldás. És milyen jó dolog, hogy van hozzá választék.
2017. szept. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ha nem mégy még vissza dolgozni akkor felesleges. Ha más anyuka gyermeke elől venné el a helyet, úgy hogy a másik anyuka menne dolgozni, te meg nem ... na érted.

Persze ez csak akkor áll, ha kevés a hely.

Nekem is januárban lesz 2 a kicsi, beadtam a kérelmet, hogy majd szeretném vinni, pontosan még nem tudom mikor, mert munkahelyem még nincs egyenlőre.

2017. szept. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Társaság miatt nem kell vinni, csak ha valami oka van, dolgozol, stb.
2017. szept. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
79%

Anno több oka is volt, hogy beadtam :

-a húgom ott dolgozott, és a gyerekem nagyon élvezte, ha meglatogattuk, tetszettek neki a játékok, a gyerekek.

-agyilag kezdtem leepulni, mert nagyon kevés kapcsolatom volt felnőttekkel

-munkát kerestem


Nem bántam egy percre se. Anygerek jó helyen volt, szerette a bölcsit.

Nem kötelező beadni, ha nem akarod, magyarazkodni meg pláne nem lell

2017. szept. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Fiam azért ment bölcsibe, mert visszamentem dolgozni.

2 éves korában szerettem volna kezdeni, de ez áprilisban volt, nem vették be év közbe a bölcsibe. ÍGy csak szeptemberben kezdte, majdnem 2,5 évesen.

Ha nem dolgoztam volna, nem adom be.


AMúgy be sem veszik, csak 2 munkáltatóival. Nálunk így is túljelentkezés van.

2017. szept. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
72%

Azért szokták bölcsibe adni 2 évesen a gyerekeket mert visszamennek dolgozni, mert 2 éves kortól a GYES nem túl sok....

De azt azért hozzátenném, hogy a gyerektársaság is jó nekik.

Én egyrészt a pénz miatt, de leginkább a gyerekek miatt kezdtük a bölcsit 2,5 évesen. Hiába jártok játszótérre stb nem ugyanaz, mert ott sokkal több időt eltölt akár6-7 órát is. Van hogy válógatós gyerek ilyen helyen jobban eszik. Az én gyerekem itthon válogatós, az oviba, de a bölcsibe is mindent megevett és minden nagyon finom. Ezt ő mondja áradozva az ottani ebédről. Ráadásul a közösségbe kerülés betegséggel is jár, így bölcsibe megedződik, így nem az oviból fog hiányozni, vagyis sokkal kevesebbet fog, ahol már foglalkozások is vannak, esetleg fejlesztő tornák, majd szakkörök.

Én azt mondom, hogy ha a gyereked igényli a gyerektársaságot és a pénz sem utolsó szempont érdemes bölcsibe járni. (tudom le leszek pontozva de akkor is így van)

Ha meg tudjátok oldani anyagilag és a gyereked félősebb akkor lehet jobb még egyelőre otthon maradni.

Viszont nálunk a bölcsibe 2 hét volt a beszoktatás, ez elég fokozatos, az oviba meg annyi volt hogy néhány percet eltöltöttünk együtt és kijöttem ahogy a többi szülő is. Ha nem lett volna már közösségbe szokva, akkor lehet rosszabbul viselte volna.

A másik hogy az oviba már jobban elvárják az önnállóságot, öltözni tudjon egyedül, persze segítenek nekik, de a bölcsibe teljesen természetes hogy öltöztetni kell őket, de már ott megpróbálkoznak vele a gondozónők, hogy próbálkozzanak az egyedül öltözéssel nyilván nem 1 évesen, de közel a 3 éveshez már igen. Itthon mikor elindultunk nem volt idő ezzel foglalkozni hogy 2,5 évesen próbáljon öltözködni, de egy "idegennek" meg ahol amúgy is eltölt több órát ez bőven belefér.

Persze ezeket lehet otthon is gyakorolni, de hidd el a közösség szelleme teljesen más.

Sőt a szobatisztaságnál is motiválja őket, mert látják egymást wc-n csücsülni :)

De hozzáteszem bölcsitől is függ, de leginkább gondozónőktől.

ÉN nem bántam meg, hogy bölcsivel kezdtünk.

2017. szept. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
19%
Én 20 hósan adtam be (kicsit előbb akartam de így jött össze). Nem mentem dolgozni. A gyerek az a jó, ha legkésöbb 1,5 - 2 évesen közösségbe kerül és nem anyával van. Több pedagógus is ezen a véleményen van. Fiam imádta.
2017. szept. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!