Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hogyan oldod meg ahol nincs...

Hogyan oldod meg ahol nincs autó, egyik helyről is elhozni a gyereket meg a másik helyről is. És együtt hazajönni? 15 hónap van köztük

Figyelt kérdés
2020. febr. 4. 00:05
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
21%
Ezt a hogy biciklizzen télen problémát wbm értem. Hollandiában elek, mindenki biciklizik. A 3 évesek is tekernek. Télen is. De létezik ám bicikli ülés is, sőt, itt nálunk kapható mózeskosár rögzítő és utánfutó is.
2020. febr. 4. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Bicikli! Amíg két gyerekem volt, éveken át így járunk, télen nyáron. Egyik elől, másik hátul ült. Nálunk is hasonmló a korkülönbség, már sulisok és nagyon masszív gyerekek!
2020. febr. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
88%

Bővebben?

Egyik ovis, másik bölcsis? Mekkora a távolság? Milyen a tömegközlekedés? Város vagy falu? Van-e segítség? Milyen munkarendben dolgoztok? Mikorra kell értük menni? Stb, stb, stb.


Így ez alapján az ugrott be, hogy a nagyobbik gyereket rendszeresen elhozhatna egy olyan anyuka a csoportból, akinek van kocsija, és a közelben lakik. Ha pl. Gyes-en van, és fizetsz erte valamennyit, mindketten jól jártok. A taxinál biztos, hogy olcsóbb. Te addig hazaviszed a kicsit, út közben elhozod a nagyot az anyukától, és együtt értek haza.

2020. febr. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Mi is gyerek üléses bringával mentünk, nálunk most fog születni a kicsi hamarosan, a nagy már 7 éves, ha nagyon muszáj bérelni szoktam autót (limo, greengo), de amíg nem voltak ezek addig néha taxiztunk, ha ügyeletre kellett menni, vagy a bringa + gyerek ülés, illetve tömegközlekedés.
2020. febr. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de ez egy tök hülye kérdés. Oké 15 honap van közöttük, de nem mindegy, hogy 12,13 évesek, vagy 1,2 évesek. Hova kell vinni őket? Mindennap? Van busz? Van kocsid? És egyébként is, nyilván tudod, hogy milyen lehetőségek vannak, napjainkban eljutni a-bol b-be.
2020. febr. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
83%

Most azt fogja mondani a kérdező, hogy de faluban laknak és minden messze van biciklivel meg gyalog, meg nincs közvilágítás, vagy pedig külvárosban, és nem jó a tömegközlekedés, blabla.

Erre meg az a válasz, hogy megfontolt döntést kell hozni, amikor lakóhelyet választunk. Ha nem akarunk autót vagy nem tudjuk fenntartani, akkor nem költözünk ki a városból. Ha meg kiköltözünk, akkor végiggondoljuk, mivel jár ez közlekedési szempontból, és nem akkor kezdünk tanácstalankodni, amikor már két gyerek van.

Erre szokott az jönni, hogy de hát nem volt választás. Ez viszont nem érv. Mindig van választás. Felelősségteljes döntéseket kell hozni, ennyi.

2020. febr. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg érthetetlen a kérdés.


Mekkora a távolság?

Mi 2-3 km sétálunk egy nap baba kocsival, igaz 1 gyerek van. Ez BP melletti város.


Faluhelyen még könnyebb, mert minden max 30 perc séta


Nagyvárosban necces, a buszra felrakni a babakcosit, én így hordoznám a kicsit, a nagy meg gondolom már sétál ha 2 év körül van.

2020. febr. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Bicikliülés+futóbicikli a nagyobbnak, vagy utánfutó. Babakocsi+hurci, ha gyalog.


Nem mindegy, hogy pesten kell két különböző kerületből összeszedni őket, vagy mondjuk egy kisvárosban.

2020. febr. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nem is gondoltam hogy felteszi mert valami problémát írt ki. No mindegy.

Városban lakunk, a nagyobb 3 lesz a kicsi pedig 18hónapos

Mindketten bölcsisek. Egyik a város közepén, a másik a város másik végébe. Mi dolgozunk. Férjem viszi a kicsit mindig még én a nagyobbat. A héten még egész jól meg tudjuk oldani, majd jövő héten elválik hogy lesz. Egyik testvér babakocsi se vált be azokat eladtam. Most a babakocsi es hordozó témára gondoltam. A nagy nem gyalogol mert nem akar, így marad a kocsi neki. A kicsi pedig még nem tud. Gondoltunk kocsira de kicsit tartok tőle van jogsim is de több éve nem vezettem. Persze lehet órákat venni, de nem is tudom. Minden könnyebb lenne az biztos.

2020. febr. 5. 00:28
 20/23 anonim ***** válasza:
85%
Miert vannak ket helyen, kozelebb egymashoz nincs ovi-bolcsi?
2020. febr. 5. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!