Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ki mit tenne ebben a helyzetbe...

Ki mit tenne ebben a helyzetben? Bölcsi vagy elveszíteni a munkát?

Figyelt kérdés

Külföldön élünk, 6 hét szülés szabadság van ami fizetett és 6 ami nem. Szóval max 12 hétig lehetek otthon. Nos, a férjem nagyon jól keres és meg tudnánk élni egy fizetésből, de ha elveszítem a munkahelyem, én nem fogok ilyen jó fizető állást kapni. Nem a szakmámban dolgozok mivel egyedüli kiváló lehetőséget kaptam, és a fizetésem is dupla az előzőhöz képest. Otthonról nem tudnék dolgozni. Sajnos 40 perc az út oda és 40 vissza. 7kor kellene indulni és este 6ra érnék haza.

Ti mit tennétek a helyemben?

Nem feltétlenül hiányozna a pénz most, de mi van ha később kell az én fizum is?


2020. aug. 20. 13:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%

Mennyi tartalékotok van? Ha most nincs, tudtok-e gyűjteni?


Ha annyi tartalékunk lenne, amiből egy évig megél a család (például a férj betegsége, tartós munkaképtelensége esetén), akkor bizony inkább otthon maradnék. Inkább éljünk szerényebben, de többet tudjak foglalkozni a gyerekkel, és akkor már a férjemmel is. Egyébként a 12 hét letelte után visszamennék dolgozni, de nekiállnék összegyűjteni azt a tartalékot.

2020. aug. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
62%
Hat ha ennyire egyedi lehetőség, akkor visszamennek.
2020. aug. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
56%
Hàt én biztos, hogy nem adnám bölcsibe a 3 hónapos gyerekem.
2020. aug. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
44%
"Nos, a férjem nagyon jól keres és meg tudnánk élni egy fizetésből" - Te magad válaszoltad meg.
2020. aug. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 babyboom567 ***** válasza:
51%
Én sem adnám bölcsibe a 3 hónapost, csak akkor ha az én munkám nélkül éheznénk.
2020. aug. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%
Mondjuk ezt a kérdést nem magyar oldalon tennem fel. A mi kulturankba nagyon nehezen fér bele, hogy par hónapos babát intézménybe adjunk.
2020. aug. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%

Ha ott ez a szokás akkor miért csinálsz ebből lelkiismereti problémát?

Gondolom az ottani emberek is normálisak mint bárhol máshol, nem rokkantak bele érzelmileg abba hogy bölcsibe jártak babakorukban amire később még csak nem is emlékeznek.

Én is bölcsis voltam, bár később kezdtem, de semmire nem emlékszem belőle.

Egyébként tudtommal a legtöbb európai országban így van, hogy csak három hónapot lehet otthon maradni a gyerekkel. Az konkrétan luxus ebből a szempontból ami Magyarországon van. Ami persze nem baj, csak nem ez a megszokott, hanem a három hónap.

2020. aug. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azért itt teszem fel, mert nem szívesen adom bölcsibe, otthon akartam maradni, de dupla fizut felrúgni is felelőtlenség lenne... ebben a dilemmában vagyok
2020. aug. 20. 14:35
 9/16 anonim ***** válasza:
59%
Kevesebb óraszám nem lehetőség?
2020. aug. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 babyboom567 ***** válasza:
55%

A gyereked első éve, többet ér mint a dupla fizu.

Nézd, semmi baja nem lesz a gyerekednek ha bölcsibe adod,rendes ember lehet belőle,rendes anyuka is vagy,csak pl lemaradhatsz dolgokról, első szó, első felállás, stbstb.Nekem nem érne ennyit az a plusz pénz.

mondjuk én meg sem tudtam volna tenni, hiszen szoptattam,mégis csak egy 3 hónaposról beszélünk.

És mondjuk azt képzeld el, hogy reggel rohanás a bölcsibe,rohanás dolgozni(akkor is ha egész éjjel nem aludt a gyerek, vagy fogzott vagy más miatt),egész nap koncentrálni, délután rohanás a gyerekért,bevásárlás, főzés házimunka, meg csak kéne a gyerekkel is foglalkozni.És ott külföldön is csak 24 óra egy nap.

Nekem 5 hónapos koráig egy álom gyerekem volt,nappal ugyan nem aludt, de elnézelődött, bármit csinálhattam,éjjel bár ébredt, de tudtunk aludni.

Mégis zombi üzemmódba éltem meg az első időket.

2020. aug. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!