Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem elfogadott szülés után 3 éven belül visszamenni dolgozni?

Figyelt kérdés
Ennek van valami történelmi, vallási, politikai, pszichológiai stb. oka? Tényleg ennyire rossz egy gyereknek ha mondjuk 1 éves korában megy bölcsibe? Úgy tudom hogy más országokban nem maradnak otthon 3 évig az anyák szóval érdekes számomra ez az egész.

2020. aug. 28. 19:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim ***** válasza:
48%
Szerinted egy járni és beszélni nem tudó gyereknek az anyja vagy egy idegen mellett a helye?
2020. aug. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem egyre elfogadottabb GYED után visszamenni (tehát 2 év után), bár az igaz, hogy annál korábban még nem.


Az infrastruktúra hiánya és a szocializáció miatt alakult így. Így bújtatták a munkanélküliséget és a bölcsödei helyek hiányát, úgyhogy meg lett indokolva, hogy egyébként milyen jó ez így a gyereknek és az anyának.

2020. aug. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/73 anonim ***** válasza:
16%

2essel egyet értek. Lusták és így is kapnak némi pénzt. Ezen kellene változtatni.

Külföldön sokan 6 hónaposan, 1 évesen bölcsibe, bébiszeternél vannak.

2020. aug. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/73 anonim ***** válasza:
76%
Max csak azok maradnak otthon a gyerek 3 éves koráig, akik anyagilag megtehetik, vagy, ahogy többen írták, lusták. Bár evvel sem értek egyet, szerintem egy gyerekkel otthon lenni legalább annyira megterhelő, mint dolgozni járni. Nekem a védőnő azt mondta, ha tehetem, maradjak a gyerekkel, mert neki az a jobb, minél tovább az anyjával van.
2020. aug. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/73 anonim ***** válasza:
87%
Csak a saját nevemben tudok nyilatkozni. ÉN szeretném látni a gyermekem első lépéseit, hallani az első szavát. Jó munkahelyem volt, jó keresetem, szerettem csinálni amit csináltam. Mégsem megyek vissza 2 évnél hamarabb. Nekem fontos az, hogy a fiammal legyek most, mert ezt az időt senki nem adja vissza.
2020. aug. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/73 anonim ***** válasza:
51%
Én visszamentem 6 hónap után, és nem bánom. Otthonról dolgozunk mindketten, nekem pedig jólesik dolgozni, szeretem a munkám, és jó is vagyok benne.
2020. aug. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/73 anonim válasza:
92%

Egyrészt egyáltalán nem rossz, hogy van erre lehetőség, szuper dolog, ha a gyerek a legmegfelelőbb környezetben lehet az első pár évben, ami szerencsés esetben az otthona legalább egy szülővel.

Másrészt, ahogy felettem írják, nincs megfelelő infrastruktúra, nagyon sok bölcsődei hely hiányzik, a többségnek pedig nincs pénze magánbölcsire vagy valami egésznapos bébiszitterre.

Ezenkívül kisgyerekes szülőként nem egyszerű visszamenni dolgozni. Akinek a gyerek születése előtt volt munkaviszonya, azt sem várják mindig tárt karokkal, persze kénytelenek tovább foglalkoztatni, de nem ritkán mondják nekik, hogy amíg nagyon kicsi a gyerek, addig ne menjenek vissza, mert a gyerek valószínűleg gyakran lesz beteg, és a dolgozó otthon marad vele, vagy eleve később ér be és korábban távozik, mert nem tudja máshogy megoldani, meg minden ilyen macera, ami egy kisgyerekkel jár... Persze ez egy 3+ éves gyerekkel is kb. így lesz, de arra már nem tudnak mit mondani. Akinek pedig a gyerek előtt megszűnt a munkaviszonya, és állást keres egy 1-2 évessel, az végképp rácseszett.

Vannak persze kivételek jó munkahellyel, sok home office-lehetőséggel, részmunkaidőben is jó fiztetéssel stb., de a többésgre inkább az vonatkozik, amit részleteztem.

2020. aug. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/73 anonim ***** válasza:
92%
9es, visszamentem dolgozni, otthonrol?ertem termeszetesen, de erdekes ezt igy leirni. Nagyon sokan visszamennenek otthonrol dolgozni korabban elhiheted, csak nincs ra lehetoseguk.
2020. aug. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/73 anonim ***** válasza:
62%

"Bár evvel sem értek egyet, szerintem egy gyerekkel otthon lenni legalább annyira megterhelő, mint dolgozni járni."


Persze, csak hogy munka után ugyanúgy ott van a gyerek, akit el kell látni. Tehát nem az van, hogy hazaèrsz, ledőlsz a kanapèra ès salala, hanem folytatod tovább a gyerekkel az otthoni teendőket. Ennèl mègiscsak pihentetőbb teljesen otthon lenni.

2020. aug. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/73 anonim ***** válasza:
23%

11: és akkor nem dolgozom szerinted?


Az, hogy másnak mire van vagy nincs lehetősége, az nem az én gondom.

2020. aug. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!