Magyarországon miért nem elfogadott a béranyaság?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek erről,mit gondoltok róla?

2017. júl. 9. 11:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%
Azt nem tudom elképzelni hogy lehet folyamatos kontrol alatt tartani a béranyát: mit eszik mit iszik beveszi a vitaminokat mennyit pihen megtesz mindent vagy csak a pénz miatt csinálja. Az hogy ronaldo ikrei most így születtek ok. De valószínű ő tudta biztosítani mindenből a "leget" de más ezt hogy oldja meg?
2017. júl. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%

Mert sokan visszaélnének vele.

Ki vállalná be? Ha pénzért lenne, akkor biztosan sok lecsúszott nő. Azért náluk az egészségi állapot eléggé kétséges. Meg tuti sokan átvernék a megbízóikat. Még több pénzt zsarolnának ki.

Szerintem ez úgy jó, ha nem pénzért csinálják. Pl. testvér kihordja a testvére gyerekét.

2017. júl. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

Nalunk nem lenne eleg kontroll ehhez, nincs ra penz. Folyamatos vizsgalatok, eleve alapos atvizsgalas elotte, stb. A beranyanak jelentkezok nagyresze a penzert csinalna, na el tudom kepzelni milyen nok jelentkeznenek, nem gondolom, hogy valoban konszolidalt, egeszseges eletet elo nok, hanem inkabb az alja sajnos. Ugyanis egy dolgozo no nem igazan engedhetne meg maganak, hogy kiessen a munkajabol a rosszulletek, kesobb a nagy terhesseg, majd a gyermekagyi par honap miatt.

Aki nem dolgozik, az meg vagy a sokgyerekes haztartasbeli aki amugyis vagy epp szoptat vagy terhes, vagy van mar 3-6 gyereke es mellettuk azert nem jutna ideje folyton kontrollra jarni es pihenni, kimelni magat, illetve a lecsuszott munkanelkuli reteg aki igy akar penzhez jutni.

2017. júl. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Kettes!

Pont ilyenre gondoltam!testvér a testvérnek!

Köszönöm.igen sajnos nehéz lenne megoldani hogy ne az alja nép legyen beranya illetve a pénz h nem sokan tudnák megfizetni a magán kezeléseket(mert szerintem ilyenkor az lenne a legjobb)

2017. júl. 9. 12:14
 5/14 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem részletes, átgondolt, alapos szabályozással megoldható lenne:

- Definiálni azok körét, akik igénybe vehetik.

- A költségek elszámolását szabályozni.

- Szabályozni, hogy a vér szerinti szülők mennyire szólhatnak bele a béranya életvitelébe. (Itt olyanokra gondolok, hogy egy amúgy egészséges nő rákíván egy hamburgerre, de ezt a szülők megtiltják, vagy beteg magzat esetén kötelezhető-e a béranya abortuszra, stb.)

- A béranyát rendszeres orvosi vizsgálatokra kötelezni, többre, mint amit az átlag terhesgondozás megkövetel. (Pl. lehetőség szúrópróbaszerű vérvizsgálatra)

- Szabályozni, hogy ha a béranya hibájából károsodik a magzat, akkor milyen jogai vannak a szülőknek a babát illetően, valamint milyen szankciókkal kell számolni a béranyának.

- A törvényben rögzített jogok és felelősségek mellett, azokkal összhangban polgárjogi szerződés kötése a béranyával, amiben a vállalásokat (megbízó és béranya részéről) lefektetik, valamint az attól eltérés esetén a szankciókat is.

- Szülők döntési szabadsága a béranya személyét illetően.


Visszaélés szinte minden jogi területen előfordul, 100%-os garancia nincs. De megfelelő szabályozással alacsonyra lehetne szorítani a visszaéléseket.

A fentieket hirtelen-ez-jutott-eszembe alapon írtam le, törvényi szintre akkor tudna emelkedni, ha szakmai vitára bocsátanák és szakorvosok, stb. segítetnének összerakni a törvénytervezetet, tényleg átgondoltan.

2017. júl. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%
Megoldható lenne jogilag is és mindenhogy csak akarni kellene, mármint nem a meddő pároknak hanem a mindenkori kormánynak. Rengetegen élnének a lehetőséggel. Én pl. szívesen lennék béranya. Nem vagyok sem lecsúszott, sem igénytelen. Megbízható vagyok, egészségtudatosan élek és van 3 saját gyermekem. Természetesen nem ingyen, én sem várnám ingyen egy idegentől hogy egy terhességet és szülést végig csináljon a két szép szememért. Mindent lehet szabályozni, tényleg csak fel kellene fejlődnie az országnak arra a szintre.
2017. júl. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
5%

Bürokracia, dokumentacios munkak miatt. Az orokbeadast sem képesek azonnal kivitelezni.


Mo a pl heti fizetesi rendszerre sem kepes atallni.

Az Eurot sem tudja bevezetni

Migransbevonulast/betelepedest sem tud kezelni amire az EU kötelezné, kulonben kizárnak az uniobol.

Viszont a prost*munkát ügyesen legalizálta..az megy..


Mit várunk

2017. júl. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
32%

Egyes lepontozok miert hiszik azt hogy a gazdaságpolitika anyaságrol gyerek"szerelemről"egészségrol szol...

A képlet egyszerű. Nem lenne annyi bevétele belőle mint kiadása. Deficites piac. Igy is kevesen szülnek, minek béranyaságba fektetni..lehet a (sikertelen) lombikbol több folyik be..

2017. júl. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
20%
Magyarországon bármi is elfogadott? Én támogatnám, ahogyan sok minden mást is, de ez egy pöcegödör marad.
2017. júl. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%

14.24.


És mennyit tartanál tisztességesnek a béranyaságért?

2017. júl. 11. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!